Līdumniekos satikām savus meistarus

Pirmdiena, 30 marts 2015 10:52

28. martā Līdumniekos notika Latvijas mēroga pasākums „Satiec savu meistaru! 2015”. Valstī kopumā triju dienu laikā savus meistarus bija iespējams satiks vairāk kā 170 vietās.
Ciblas novada biedrība Darba un kultūras centrs Līdumnieki bija sarīkojusi lieliskus svētkus, uz kuriem pulcējās ap 150 interesenti.
Visu pēcdienu biedrības namā varējām satikt vairākus meistarus, kuri savās darbnīcās mācīja sava aroda gudrības un arī muzicēšanu. Interese bija par visu: par keramiķa Evalda Vasiļevska ripu, par kalēja Jāņa Ļubkas meistardarbiem, par „Ilžas” muzicēšanas prasmi, par mājražotājas Ināras Miezītes konfektēm, kā arī par vietējo rokdarbnieču darinājumiem. FOTO GALERIJA.
Sarīkojums sākās ar iepazīšanos. Meistaru vārdā runāja Evalds Vasiļevskis, kurš Līdumniekos darbojas jau ceturto reizi. Viņam ceļš no Kaunatas pagasta nav tāls, lai satiktu aktīvos biedrības jeb kā viņš izteicās „kopienas” cilvēkus. Vasiļevskis izteica visdziļāko cieņu kopienai par ciema labiekārtošanu un par jaunās paaudzes apgaismošanu. Biedrībai keramiķis dāvāja noderīgu māla podu, kurā var glabāt pašu pļavās tējai vāktas zāles.
Gandrīz triju stundu garumā apmeklētāji pulcējās te pie viena, te otra meistara. Paši iemēģinājām gan mūzikas instrumentus, gan konfekšu gatavošanu un citas prasmes. Nobeigumā biedrība Darba un kultūras centrs Līdumnieki visus cienāja ar gardu zupu.
Šonedēļ sižetu par meistaru svētkiem Līdumniekos demonstrēs Latgales TV.
Ieskatam – fotoreportāža (daļu no fotogrāfijām publicēšanai atvēlējis Ilmārs Bērziņš).
Fotogrāfijas skatāmas arī: http://failiem.lv/u/zeztfme

Zaļumballe Kapukalna estrādē 22. jūlijā

Zalumballe 22072017-175

23.07.2017 15.00 Bērnības svētki (Blontu TN)

23-page 175

Piedāvā apgūt KRĀŠŅU PODNIEKA vai APDARES DARBU STRĀDNIEKA kvalifikāciju.

DBT Ludza 175Profesionālās izglītības kompetences centrs "Daugavpils Būvniecības tehnikums" piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas viena gada laikā, nebraucot prom no mājām! PIKC DBT izglītības programmu īstenošanas vieta "Ludza" ,kas atrodas 1. Maija ielā 16 (Ludzas novada vakarskolas ēkā) aicina iegūt KRĀŠŅU PODNIEKA vai APDARES DARBU STRĀDNIEKA kvalifikāciju. Mācības var apvienot ar maiņu darbu!
Vairāk informācijas:
Daugavpils Būvniecības mājas lapā www.dbt.lv