Latvijas Republikas proklamēšanas svētku pasākum “Mana zeme Latvija” 16.11.2019. Ciblas TN

16. novembrī Ciblas Tautas namā notika Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai veltīts svinīgs pasākums „Mana Zeme Latvija”, ko organizēja Ciblas TN vadītāja Sandra Beļavska. Svētki sākās ar novada domes priekšsēdētāja Jura Dombrovska uzrunu un Latvijas valsts himnu, ko uz skatuves izpildīja folkloras kopas „Ilžeņa” jaunieši un skatītāju zālē – klātesošie.

Koncertā uzstājās pašdarbības kolektīvi no visiem novada pagastiem.

Svētku laikā tika godināti Ciblas novada pašvaldības rīkotā konkursa „Ciblas novada gada cilvēks” dalībnieki. Šogad apbalvošanai tika izvirzīti četri pretendenti visās nominācijās.

Kā pirmā tika sveikta pušmucoviete Janīna Paurāne, kura tika apbalvota nominācijā Mūža ieguldījums”.

Nominācijā „Gada jaunietis” tika apbalvota Ciblas vidusskolas skolniece Izabella Stelikova.

Nominācijā „Gada cilvēks” bija izvirzītas divas pedagoģes. Galveno balvu pašvaldības pārstāvji pasniedza Inārai Kuzņecovai no Ciblas vidusskolas. Elvīrai Rimicānei no Pušmucovas pamatskolas tika pasniegts Pateicības raksts.

Piemiņas balva, kas tiek pasniegta uzvarētājiem katrā nominācijā, ir pulkstenis ar uzrakstu (iedrukāts konkursa nominanta vārds un saņemtais tituls) uz īpaši noformētas akmens pamatnes. Apsveicot nominantes, tika pasniegtas nauda balvas un dāvināti arī ziedi.

Ikkatru konkursa „Ciblas novada gada cilvēks 2019” dalībnieci sveica arī viņu ģimenes, draugi, kolēģi.

Skanēja aizkustinošas uzrunas, kurās tika apliecināta piederība Ciblas novadam un pateicības.

Svētku pasākums noslēdzās ar balli, kurā muzicēja kārsavieši Kaspars, Antoņina un Sanita.

Teksta un fotogrāfiju autore – Ērika Bondarenko, Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste