„Es esmu priecīga, priecīga, priecīga…”

18. septembrī plkst. 18.00 projekta „Skolas soma” ietvaros, Ciblas novada Pušmucovas pamatskolas 1. – 6. kl. skolēnu grupa ieradās Latgales vēstniecībā  „Gors”, lai noskatītos Liepājas teātra izrādi bērniem „Polianna”, kas veidota  pēc Eleonoras H. Porteres romāna motīviem. Izrādes režisors Dž.Dž.Džilindžers, scenogrāfs  Aigars Ozoliņš, režisora asistente un horeogrāfe  Linda Kalniņa.

Izrāde nominēta 2018./2019. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 2 nominācijās: “Gada izrāde bērniem” (IEGŪTA BALVA!) un “Gada scenogrāfs” (Aigars Ozoliņš).

Pirmizrāde jeb ceļojums pie skatītāja sākās 2019. gada 27.  janvārī. Iestudējums tapis ar VKKF mērķprogrammas „Latvijas skolas soma” satura radīšana” atbalstu.

Galvenās lomas izrādē atveidoja aktieri: Elizabete Marija Brante (Polianna), Signe Dancīte (Pollija), Leons Leščinskis (vecais Toms), Samira Adgezalova  (Nensija) . Skaisto mūziku izrādei sakomponējis Kārlis Lācis, bet dziesmām vārdus sarakstījusi Evita Mamaja.  Izrādes galvenā tēma skanēja „Prieka dziesmiņā”, ko izpildīja Polianna, lai liktu visiem satiktajiem cilvēkiem priecāties tikai par to, ka viņi ir šajā pasaulē.  Traģikomiska izrāde bērniem un pieaugušajiem, kas katram no mums liek saprast, ka pasaule ir ļoti jauka vieta, kurā mēs dzīvojam. Kādā depresijas māktā pilsētā ierodas vienpadsmit gadus jauna meitene Polianna, lai ar prieka spēles palīdzību pierādītu, ka dzīvē visas nedienas ir pārvaramas. Meitenes naivums un labestība spēj atkausēt šķietami auksto krustmātes Pollijas sirdi, kura neļaujas nedz priekam, nedz emocijām, jo nespēj piedot aizvainojumu savai mīlestībai. Liekas, ka visi pilsētas iedzīvotāji meiteni neuztver nopietni, bet tad, kad Polianna cieš avārijā un nevar staigāt, pilsētnieki viens pēc otra nāk ciemos un dzied  „Prieka dziesmiņu” viņai. Izrādē redzamas brīnišķīgas raksturlomas: Snovas kundze (Sigita Pļaviņa) atraitne, Millija  ( Karīna Tatarinova), Tārbelas kundze (Anda Albuže).  Skolēni Poliannai dzīvoja līdzi, jo meitene ir bārene, negadījuma brīdī skatītāju zālē bija dzirdami klusi šņuksti. Izrādes brīdī, kad satikās dakteris un krustmāte Pollija, visa skatītāju zāle gaidīja – vai viņa atvērs savu sirdi priekam un mīlestībai? Kad skolēniem jautāju par izrādi, tad visi kā viens apgalvoja, ka piedzīvojuši veselu emociju gammu. 1.-2. klasei ļoti patika mušu deja, jo spožie kostīmi un interesantās „mušu” kustības izskatījās ļoti amizanti. Cik labi, ka viss beidzās labi, jo jābūt vienmēr cerībai, ka viss izdosies. Ne velti Polianna saka: „Es esmu priecīga, priecīga, priecīga…. arī tad, kad nomira tētis, jo citādi es nebūtu satikusi jūs krustmāmiņ…..”

Pateicamies no sirds Ciblas novada pašvaldībai un projektam „Latvijas Skolas soma” par atbalstu, kas ļauj mūsu ieceres īstenot dzīvē.  Iesaku visiem izrādi noskatīties. Ir taču jāuzpucē ne tikai cilvēka ārējais veidols, bet arī iekšējā pasaule.   

Skolotāja Elvīra Rimicāne

Uz augšu