Skolēniem patika teātra izrāde

18. septembrī, pateicoties programmas „Latvijas skolas soma” atbalstam, Ciblas vidusskolas 8. – 9. klašu skolēniem tika organizēts brauciens uz Liepājas teātra izrādi ‘’’Polianna”, kas notika Latgales Vēstniecībā GORS. Izrāde veidota pēc Eleonoras H.Poteres darba motīviem.

Porteres darba pamatā ir kristīgi iekrāsots vēstījums par bāreni, kurai tēvs mācītājs iemācījis prieka spēli – prasmi katrā bēdīgā notikumā atrast ko priecīgu. Pēc tēva nāves viņa nonāk  īgnās krustmātes namā, lai ar prieka spēles palīdzību pierādītu apkārtējiem, ka pasaule ir ļoti jauka vieta, kurā dzīvot. It sevišķi savai krustmātei Pollijai, kura nocietinājusi savu sirdi un neļaujas nedz priekam, nedz emocijām. Vai pilsētiņas iedzīvotāji ļausies prieka spēlei? Un vai krustmāte atvērs savu sirdi priekam un mīlestībai?

Izrāde nominēta 2018./2019. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 2 nominācijās: “Gada izrāde bērniem” (BALVA) un “Gada scenogrāfs” (Aigars Ozoliņš).

Bērniem izrāde ļoti patika – zālē bieži skanēja smiekli, bet īpaši smagos brīžos iestājas nospiedošs klusums, bet beigās skanēja ilgi, ilgi aplausi.

Skolotājas Rūta Trukšāne, Daina Purina

Uz augšu