Sveicināti novadnieki, draugi, ciemiņi, ceļot gribētāji!

Šis laiks ir mazinājis burzmu, kņadu, steigu, pieklusinājis, bet licis ieskatītie dziļāk, vērīgāk un tuvāk. Kāds pamanīs ko neievērotu pavisam tuvu, kāds gribēs atgriezties jaunības, bērnības takās un varbūt pat ieskatīties vēl tālākā pagātnē. Tādēļ aktualizēsim informāciju par tūrisma iespējām, kultūrvēsturiskām vietām un vērtībām Ciblas novadā. Ieskatieties vērīgāk – mums ir ko iepazīt un ir ar ko lepoties! 

Informācija Ciblas novada pašvaldības mājaslapā tiks ievietota pakāpeniski pa pagastiem, aptverot visu novadu.

No Jums gaidīšu atsaucību, ierosināmus un jaunatklājumus! Rakstiet:mieziteinara@gmail.com

Ināra Miezīte, tūrisma organizatore

NAKTSMĪTNES

Atpūtas centrs „Līdumnieki”

Līdumnieki, Līdumnieki, Līdumnieku pagasts. Tālr. +371 22002900. e-pasts: nvolidumnieki@inbox.lv,  

Atpūtas vieta pašā Latvijas austrumu pierobežā.

Piedāvā aktīvo atpūtu: makšķerēšanu Zabolotjes ezerā, saimniecības dīķos, vizināšanos pa ezeru ar laivām un plostu. Nodrošina pārgājienus un sporta aktivitātes, telšu un ugunskura vietas. Līdumnieku tūrisma objektu un apkārtnes apceļošanai tiek piedāvāta velosipēdu noma. Piedāvā iespēju baudīt vizināšanos pa ezeru ar ūdensmotociklu, slēpēm, pūsli.

„Peldošā pirts” Līdumniekos.

Naktsmājas un pirtis viesu ērtībām: „Peldošā pirts” – var izvietot kaut vai ezera vidū; ir viesistaba (līdz 8 cilvēkiem, guļvietas 4 personām), sauna ar ciedra apdari, WC. „Ābeļdārza pirts” –  viesistaba (līdz 10 cilvēkiem), 2 atsevišķās istabas (guļvietas 6 cilvēki), WiFi, ledusskapis, sauna ar ciedra apdari, duša, WC.  „Angļu māja” – viesistaba (līdz 8 cilvēkiem), virtuve, 3 istabas (guļvietas 8 personām), TV, WiFi, ledusskapis, WC, duša.

Brīvdienu dzīvoklis „Ciemiņi”  

Leonarda Staša iela 6, Blonti. Tālr.  +371 28391920. e-pasts: vagunta2010@inbox.lv

Brīvdienu dzīvoklis “Ciemiņi” Blontos.

Atrodas 9 km no Ludzas. Piedāvā 4 istabas – 2 nodalītas, 2 caurstaigājamas (līdz 12 cilvēkiem). Virtuve – var paši gatavot, kā arī ēdināšana pēc pasūtījuma, televizors, 2 dušas, labierīcības. Velosipēdu noma, piknika nojume, makšķerēšana, infrasarkanā pirtiņa.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Viesu māja „Lapegles 2”

Muizinski, Zvirgzdenes pagasts, Ciblas novads

GPS:56.58588, 27.67299,

Kontakti: mob.29240058, lapegles-2@inbox.lv

Piedāvā labiekārtotas naktsmītnes līdz 40 cilvēkiem. Ir arī atsevišķas komfortablas istabiņas 3-4 cilvēkiem. Banketu zāle līdz 100 cilvēkiem, kurā iespējams organizēt dažādus pasākumus, arī ar vakara vadītāju. Pieejamas galda spēles: novuss un teniss. Pēc pasūtījuma – arī galda klāšana. Pirts baudīšana, makšķerēšanas prieki (foreles, amūri), ugunskura un telts vietas, bērnu izklaidei – šūpoles un smilškaste, skaista apkārtne, kas piemērota arī pastaigām.

“Lapegles” banketa zāle.
Viesiem – arī naktsmītnes.
“Lapegles” pirts.

Piedāvājumā: naktsmītnes līdz 40 cilvēkiem, banketu zāle (līdz 100 personām), galda spēles, brokastis, pirts.

AKTĪVĀ ATPŪTA

Peintbols Ciblā

Zeltiņi, Ciblas pagasts, Ciblas novads. Tālr. +371 26162066. e-pasts: aldons777@inbox.lv

Plašāka informācija mājaslapā:https://www.peintbolscibla.lv

Peintbola laukums Ciblā.

Laukā ierīkots 100m x 40m liels peintbola laukums. Iespējams spēli rīkot arī jebkurā Jūsu izvēlētā vietā. Tiek nodrošināts viss nepieciešamais inventārs. Laukuma teritorijā notiek „Styprūs skriejīņs”, pieejami pludmales volejbola laukumi. Tiek piedāvāta arī svētku telts, inventāra noma: batuts, SUP dēļi un SOT kajaks. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta.

Radošās atpūtas centrs „Līdumnieki”

Līdumnieki, Līdumnieku pagasts. Tālr. +371 29242779. e-pasts: nvolidumnieki@inbox.lv

Radošās atpūtas centrs “Līdumnieki”

Biedrības „Darba un kultūras centrs Līdumnieki” dibināta 2011. gadā, atrodas bijušā kultūras nama telpās, kas renovētas, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus. Nodrošina sabiedrībai  pieejamu dažādu kultūras, sporta un ģimenēm saistošu pasākumu norisi. Ierīkotas aušanas un kalēja darbnīcas, kur katrs var līdzdarboties. Tiek organizētas tematiskās darbnīcas un apmācības, piesaistot Latvijas amatniekus un meistarus. Tiek organizēti koncerti, teātra izrādes, kino seansi. Iznomā telpas svinību rīkošanai līdz 150 cilvēkiem.

“Atpūta Ludzā” piedāvājums – laivošana

Zvirgzdenes ezerā interesants piedāvājums – laivu braucieni – ir Dagnim Tihovskim ,,Atpūta Ludzā,, Plašāk, sazinoties pa mob.tālr. mob.26107725, vai: https://ww.atputa.ludza.lv/laivu-marsruti.

Eversmuižas kultūrvēstures un dabas taka

Cibla, Ciblas pagasts. Tālr. +371 29230204. e-pasts: eriks.pavlovs@inbox.lv

Eversmuižas taka
“Kunga krēsls” Eversmuižā

Ejot pa gleznaino Ilžas upes krastu, varēsiet pasēdēt „Kunga  krēslā” un klausīties upes čalošanā, nobaudīt avota ūdeni, redzēt robežakmeni, kā arī vairākus citus enerģētiski spēcīgus akmeņus.

Pārejot upi  pa „gaisa tiltu”,  nonāksiet dziedniecisko akmeņu  kompleksā „Dieva pirksts”, kas veidots pirms 700 gadiem.

Enerģētiski spēcīga vieta, kur var piesātināties ar dabas enerģiju un pozitīvi uzlādēties tālākajam ceļam. Tālāk ejot pa upes krastu, redzēsiet „zintnieka laivu”: senču atstāts enerģētisks akmeņu salikums laivas formā – laika mašīna, vieta, kur, īpaši koncentrējoties, cilvēks var paceļot laikā. Bet var arī vienkārši brītiņu pakavēties tik enerģētiski spēcīgā vietā.

Turpinot ceļu gar upes krastu, nonāksiet Ciblas pilskalnā jeb Kapukalnā, kur  atrodas estrāde un ir ierīkota ugunskura vieta. Kalna augstums 30 m. Pilskalnā iegūtie atradumi ļauj tā apdzīvotību attiecināt uz periodu no 1.g.t.p.m.ē. līdz vēlajam dzelzs laikmetam.

APSKATES SAIMNIECĪBA

„Baložu sēta”

P/s „Grunduļi”, Berezovka, Līdumnieku pagasts. Tālr.  +371 26431062. e-pasts: balozuseta@gmail.com

“Bložu sēta” Līdumnieku pagastā.

Latgales lauku viensētā ir iespēja sajust dabas dzīves ritumu, vērot trušus, aitas, gotiņas ar teliņiem, vistas, zosis, tītarus. 

No citām saimniecībām “Baložu sēta” atšķiras ar lielo baložu saimi. Tie ir saimnieka vaļasprieks. Putnus var vērot ikdienas dzīvē, baudīt to lidojumu, uzzināt interesantus faktus par to dzīvi un paradumiem. Kolekcijā ir līdz 30 baložu šķirnēm. Iespējams pasūtīt baložus un baložu “salūtu” Jūsu svētkiem.

Saimniece ir profesionāla konditore. Iepriekš pasūtot, var nogaršot un iegādāties lauku sierus, plātsmaizes, kūkas un tortes. Īpaši ir mājās gatavotie  našķi – konfektes. Piedāvā meistarklases.

Iepriekš pieteikšanās “Baložu sētā” – obligāta!

MUZEJI

Ciblas novada novadpētniecības muzejs

Muižas iela 9, Cibla, Ciblas pagasts, Ciblas novads. Tālr. +371 29230204. e-pasts: eriks.pavlovs@inbox.lv

Muzejs atrodas Ciblas ciematā.

Muzejs iekārtots Eversmuižas kungu mājā. Apkopo informāciju par novada vēsturi, kultūru, izglītību un mūsdienu dzīvi.

Līdumnieku kara ekspozīcija

Tautas iela 2, Līdumnieki. Tālr. +371 28625187, +371 28317569. e-pasts: eriks.pavlovs@inbox.lv

Otrā pasaules kara liecības.
Ekspozīcijas atrodas Līdumnieku ciematā.

Ekspozīcija – „muzejs”, tapis pateicoties vietējiem ciemata entuziastiem. Ekspozīcija sastāv no trim daļām. Centrālā telpa veltīta eksponātiem, kas saistīti ar II Pasaules karu – tanku, lielgabalu un lidmašīnu detaļas, munīcijas kastes, ieroču maketus, karavīru sadzīves priekšmetus, blašķes, ķiveres, formastērpus, zīmotnes. Otrajā dāļā var apskatīt liecības, kas datētas līdz 1941.gadam. Sadzīves priekšmeti, dokumenti, mācību grāmatas, burtnīcas, vēstules, prese, žurnāli u.c. Trešā daļa apmeklētājiem sniedz ieskatu par “Līdumnieku” kolhoza dzīvi, darbību.

Pušmucovas pamatskolas muzejs

Pušmucovas Tautas nams, Pušmucova, Pušmucovas pag., Ciblas novads. Tālr. +371 29390771 . e-pasts: ilgabaz@inbox.lv

Pušmucovas pamatskolas muzejs dibināts 2002. gadā par godu skolas 100 gadu jubilejai. Tajā apkopota informācija par skolas un pagasta vēsturi, un iedzīvotājiem.

DABAS OBJEKTI

Ķīšu pilskalns

Šalupinki, Zvirgzdenes pagasts. Tālr. +371 28317569. e-pasts: eriks.pavlovs@inbox.lv

Sens pilskalns Lielā Ludzas ezera krastā, paveras brīnišķīga panorāma pāri ezeram uz Ludzas pilsētu. Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka pilskalns bija apdzīvots jau 8.gs. Iespējams tieši Ķīšu kalnā meklējami Ludzas pirmsākumi. Ķīšu pilskalns iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Seimaņu dižakmens

Seimaņi, Līdumnieku pagasts. Tālr. +371 28317569. e-pasts: eriks.pavlovs@inbox.lv

Viens no lielākajiem Latvijas dižakmeņiem. Akmenim neregulāra forma, tas stipri saplaisājis, rupjgraudains. Granītgneiss. Garums – 9,2 m, platums – 5,2 m, augstums līdz 2,1 m, apkārtmērs 23,3 m, tilpums – 38 m³

KULTŪRVĒSTURISKIE OBJEKTI

Eversmuižas pils – cietoksnis

Cibla, Ciblas pagasts  +371 29230204

Eversmuižas apbūves kompleksā ietilpst 17.gs. celtā, vēlāk pārbūvētā kungu māja, vārtu ēka, kalpu māja, saimniecības ēkas. Apkārt pilij Ilžas upes krastā ir stādīts parks. Pilī ierīkots novadpētniecības muzejs.

Eversmuižas Sv. Andreja Romas katoļu baznīca

Cibla, Ciblas pagasts  +371 29230204

Koka baznīca celta 1771. gadā – ir tipisks Latgales arhitektūras paraugs ar daudziem unikāliem mākslas pieminekļiem, barokāliem logiem. Baznīcā atrodas divi mākslas darbi — gleznas “Svētais Pēteris” (1745) un “Svētā Rozālija” (1746), vecākās datētās gleznas Latgalē.

Pušmucovas Sv. Jaunavas Marijas pasludināšanas Romas katoļu baznīca

Pušmucova, Pušmucovas pagasts, +371 29390771

Celta no pelēkajiem akmeņiem 1852. gadā. Tipisks mūra sakrālās celtnes baznīcas paraugs. Baznīcā ir pneimatiskās ērģeles, trīs mūra altāri un citi mākslas darbi, procesiju karogi un bronzas lukturi

Kontaktinformācija

Ciblas novada tūrisma organizatore Ināra Miezīte. Tālrunis 26280760. E-pasts: mieziteinara@gmail.com

Uz augšu