4. maijā Ciblā tiks stādīts Latvijas simtgades ozols

4. maijā notiks akcija “Apskauj Latviju”, kuras laikā gar Latvijas robežu 43 Latvijas pierobežas pašvaldībās tiks stādīti 100 Latvijas simtgadei veltīti ozoli – Latvijas spēka un garīgā sardze. Akcija tiek rīkota ar Iekšlietu ministrijas iniciatīvu, un ar to sāksies Latvijas valsts simtgades svinības. Īstenojot akcijas plānošanu, tika uzrunāta arī Ciblas novada pašvaldība. Bija jāizvēlas ozola stādīšanas vieta, jādomā par svētku saturu. Latvijā 4. maijā, sākot no pulksten 9.00, noteiktā laika secībā visas dienas laikā tiks iestādīti 100 ozoli. Darbību uzsāks vienlaicīgi no Rīgas un četriem Latvijas vistālākajiem ģeogrāfiskiem punktiem, kur jau 1998. gadā par godu Latvijas valsts pastāvēšanas 80. gadadienai izveidota skulpturāla grupa „Latvija saules zīmē”. Mums tuvākā zīme „Austras koks” atrodas Meikšānu ciemā Zilupes – Šķaunes ceļa malā. Ciblā Latvijas simtgades ozols tiks stādīts 4. maijā plkst. 13.00 pie Barikāžu laika piemiņas zīmes.4. maija vakarā – plkst. 19.00 Ciblas Tautas namā notiks Baltā galdauta svētki. Koncertā uzstāsies novada pašdarbības kolektīvi.4. maijā Ciblas novada pagastos kopumā tiks izstādīti 100 ozoli.Blontos 20 ozoli tiks stādīti ciemata centrā, Ciblā 40 ozoli – vecajā parkā aiz skolas internāta ēkas, Pušmucovā 20 ozoli – pie skolas stadiona,  Zvirgzdenē 20 ozoli – dažādās pagasta vietās.  Šo akciju visos Latgales novados organizē Latgales plānošanas reģions.

Uz augšu