Ciblā iestādīts Latvijas simtgades ozols

4. maijā notika akcija “Apskauj Latviju”, kuras laikā gar Latvijas robežu 43 Latvijas pierobežas pašvaldībās tika stādīti 100 Latvijas simtgadei veltīti ozoli – Latvijas spēka un garīgā sardze. Latvijas simtgades ozols mūsu pašvaldībā 4. maijā tika iestādīts Ciblā, pie Barikāžu laika piemiņas zīmes. Svinīgajā pasākumā piedalījās Latvijas valsts simtgades biroja Reģionālo projektu vadītāja Jolanta Borīte un Radošās padomes pārstāve Madara Ūlande, Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas, jaunsargi, bērnu folkloras kopa „Ilžeņa”, Ciblas novada domes un Ciblas pagasta padomes vadība, kā arī daudzi vietējie ļaudis un tālāki ciemiņi.

alt

Simtgades ozolu stādīja Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Marija Kārkla (1990. gada 4. maijā balsoja par Latvijas Republikas Neatkarības deklarāciju) un Ciblas novada domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis. Jaunsargu organizācija apņēmās būt pašvaldības palīgs un uzraudzīt Latvijas simtgades ozolu. Latvijā 4. maijā, sākot no pulksten 9.00, noteiktā laika secībā visas dienas laikā tika iestādīti 100 ozoli. Akcija tiek rīkota ar Iekšlietu ministrijas iniciatīvu, un ar to sāksies Latvijas valsts simtgades svinības. Darbība uzsākta vienlaicīgi no Rīgas un četriem Latvijas vistālākajiem ģeogrāfiskiem punktiem, kur jau 1998. gadā par godu Latvijas valsts pastāvēšanas 80. gadadienai izveidota skulpturāla grupa „Latvija saules zīmē”. Mums tuvākā zīme „Austras koks” atrodas Meikšānu ciemā Zilupes – Šķaunes ceļa malā. Ozolu stādus nodrošināja VAS „Latvijas valsts meži”. Fotogrāfijas – A.Tihovskis

Uz augšu