Veiksmīgi uzsākta sezona

Biedrības „Rikšotāju braucēju sporta klubs „Pegazs”” pārstāves Sandra Soikāne un Ilona Malahova 29. aprīlī pārstāvēja Ciblas un Ludzas novadu starptautiskās sacensībās Garkalnes novada Upesciemā. Abas startēja ar diviem zirgiem. Un abas sportistes gluži kā sarunājušas bija, izcīnīja vienu 1. vietu un vienu 2. vietu. Pavisam kopā bija 8 braucieni, kur katrā no tiem piedalījās 2 – 4 zirgi. Veicamais distances garums bija 1850 m. Lai arī skrejceļa segums bija dubļains un pasmags, neviens no dalībniekiem neatteicās no sacensībām slikto laika apstākļu dēļ. S. Soikāne piedalījās “Latvijas Rikšotāju savienības kausa” izcīņā ar pašaudzēto Krievijas rikšotāju (KR) šķirnes ķēvīti Power Lady, uzrādot laika rezultātu 3.03,49 min un gūstot braucienā 2. vietu. Savukārt ar pieredzes bagāto Amerikas rikšotāju (AR) šķirnes kastrātu Quizzical Kemp viņa piedalījās “Sponsoru kausa” izcīņā, kur abi palika nepārspēti, tādējādi ierindojoties 1. vietā braucienā un uzrādot laika rezultātu – 2.33,86 min (fotogrāfijā).

I. Malahova ar savu jaunāko AR šķirnes ķēvi Stella piedalījās “Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācijas kausa” izcīņā, iegūstot 1. vietu braucienā un uzrādot laika rezultātu – 2.52,14 min (fotoattēlā). Savukārt “Garkalnes novada kausā” Ilona jau piedalījās ar savu vecāko AR šķirnes ķēvi Salamandra un patiešām sīvā cīņā izcīnīja godpilno 2.vietu, uzrādot laika rezultātu 2.31,39 min. Abas rikšotāju braucējas atzīst, ka konkurenti ir spēcīgi un visiem braucējiem bija labi trenēti zirgi sacensībām, līdz ar to nācās pasvīst, neskatoties uz drēgnajiem laika apstākļiem. Sacensības notika raiti un bez liekas laika vilcināšanas, par ko jāpateicas sacīkšu organizatoriem. Rikšotāju zirgu sacensību sezona ir sākusies un arī dārza darbi lauku sētās ir sākušies, bet abas sportistes paspēj visu – gan apsēt dārzus, gan gatavot savus straujos rikšotājus nākamajām sacensībām, kas notiks 14. maijā plkst. 13.00 Gulbenes novada Velēnā. Vēlēsim visiem sportistiem veiksmi un izturību līdz pašām sezonas beigām! Ciblas novada Pušmucovā rikšotāju zirgu sacensības tiek plānotas 9. jūlijā un 16. septembrī. Informē Inese RuskuleFoto: Agris Priedītis

Uz augšu