Ciblas novadā tiks demonstrētas filmas

Šomēnes arī Ciblas novadā skatītājiem būs iespēja noskatīties jaunās filmas no programmas „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.

Blontu Tautas namā:Paradīze ‘89” – 23. martā plkst. 18.00, „Turpinājums” – 30. martā plkst. 18.00.

Ciblas Tautas namā:Paradīze ‘89” – 22. martā plkst. 18.00, „Turpinājums” – 27. martā plkst. 18.00.

Biļetes cena – 2 eiro.

Spēlfilmas „Paradīze’89” režisore ir Madara Dišlere, filmas garums 1 h 29 min. Žanrs – sirsnīga filma visai ģimenei. Filmas sižets: Ir 1989. gada vasara. Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaiku pavada mazpilsētā pie māsīcām Maijas un Lindas. Savā vaļā atstātā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojas pieaugušo dzīvi un iekuļas satraucošos piedzīvojumos.
Uz patiesiem notikumiem balstīts deviņgadīgās Paulas pieaugšanas stāsts laikā, kad Latvija spēra savus pirmos soļus pretī neatkarībai.

Otra filma, uz kuru aicinām, ir latviešu kino klasiķa/vecmeistara Ivara Selecka dokumentālais stāsts “Turpinājums”. Filma ir ārkārtīgi skaista un sirsnīga, tā lieliski turpina iepriekšējās filmas “ Paradīze ‘89″ aizsākto tēmu par priecīgo un reizē arī smeldzīgo bērnības stāstu. Pieci Latvijas bērni no dažādiem Latvijas novadiem sāk iet pirmajā klasē. Kārlim ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos, pilsētnieka Gļeba ikdiena ir rūpīgi saplānota, Anastasijas ģimene no pilsētas pārcēlusies uz īpašumu mežu ielokā, Zanes ģimene ir pirmās paaudzes pilsētnieki, bet Anetes mamma dzīvo Anglijā. Viena gada vērojums par to, kas notiek bērna prātā.

Nacionālā Kino centra programma Latvijas filmas Latvijas simtgadei aptver 16 pilnmetrāžas filmas (6 spēlfilmas, 8 dokumentālās filmas un 2 animācijas), kuras pie skatītājiem nonāk pakāpeniski jau kopš 2017. gada augusta. Pirmizrāžu sērija beigsies 2018. gada novembri, bet filmu ekrāna dzīve turpināsies gan kinoteātros Rīgā un ārpus tās, gan citos izplatīšanas modeļos.

Uz augšu