Ar aktivitāti vides konkursos iegūtas lieliskas balvas

Pušmucovas pamatskolas skolēni un Ciblas vidusskolas 8. un 11. klases audzēkņi 25. maijā piedalījās ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKOS „Latvijas Valsts mežu” dabas parkā Tērvetē. Mūsu skolēni šo iespēju saņēma, pateicoties tam, ka šajā mācību gadā piedalījās konkursos.

Pušmucovas pamatskola “Zaļā josta” izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” savāca 55 kg bateriju (konkursā piedalījās 335 izglītības iestādes no visas Latvijas, kopumā tika savāktas 35,3 tonnas bateriju).

Ciblas vidusskolas 8. un 11. klase ar lieliskiem rezultātiem piedalījāsZemkopības ministrijas konkursā “Mūsu mazais pārgājiens 2018”. Abas Ciblas vsk. klases savās vecuma grupās ieguva 2. vietu (tika iesūtīti 46 darbi, tajā skaitā 19, 5.-9. klašu grupā – 10 darbi, 10.-12. klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā – 5 darbi).

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI pulcēja vairāk nekā 9 tūkstošus apmeklētāju no visas Latvijas, piedāvājot plašu vides izglītības un meža izziņas darbnīcu un spēļu klāstu. ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI ir ikgadējs pateicības pasākums ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas ikdienā šķiro atkritumus, rūpējas par vidi un saudzē dabu. Šogad svētku dienā tika godināti arī “Zaļā josta” rīkoto otrreizējo izejvielu vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” laureāti, kas mācību gada ietvaros savākuši un pārstrādi nogādāja 1049,3 tonnas makulatūras un 35,3 tonnas izlietotu bateriju. Viņus priecēja Agneses Rakovskas un Mika Dukura muzikālie priekšnesumi.

Par Pušmucovas skolēnu dalību izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” stāsta pedagoģe Aija Katkeviča: – Mūsu skolā janvārī un februārī bija iespējams nodot izlietotas baterijas. Iniciatīva nāca no matemātikas skolotājas Sandras Laganovskas. Pateicoties viņas ierosinājumam, mēs piedalījāmies Zaļās jostas konkursā un nopelnījām iespēju doties uz Tērveti. Bērni pieredzēja lieliskus svētkus, kuros bija organizētas apmēram 80 meža izziņas pieturas un radošās darbnīcas. Piedaloties tajos, bērni vāca punktus (1 par katru darbnīcu), un 10 savāktie punkti (10 darbnīcu apmeklējumi) bija ieejas biļete LVM dabas parka Tērvetē jaunatklātajā “Kurbada zemē”. Uz Tērveti bija iespēja doties katram skolas audzēknim, jo visi piedalījās izlietoto bateriju vākšanas akcijā. Ceļā devās vairāk kā 30 skolēni un 3 skolotāji. Esam pateicīgi pašvaldībai, kas piešķīra autobusu braucienam uz Tērveti.

Savukārt Ciblas vidusskolas skolēni, piedaloties konkursā “Mūsu mazais pārgājiens”, veica izpēti par koka pārtapšanu enerģijā. Konkursa šī gada moto – Mežs un enerģija! Ciblas vsk. 11. klases audzinātāja Ināra Evartovska stāsta, ka abas klases devās uz uzņēmumiem, kuros tiek pārstrādāta koksne: 8. klase ar audzinātāju Renāti Mikaskinu – uz Rēzeknes speciālajā ekonomiskajā zonā darbojošos Latvijā lielāko kokskaidu granulu ražotni „NewFuels”, bet 11. klase – uz ZS „Lūsēni” kokapstrādes uzņēmumu Kārsavas novada Mežvidos. Veidojot pārgājiena aprakstu, skolēniem bija teorētiski jāizpētī, kā koksne pārtop enerģijā. Ciblānieši ir ļoti gandarīti, ka viņu pārgājienu apraksti ir guvuši augstu vērtējumu un viņi ieguvuši konkursa laureāta titulu. Turklāt par 2. vietu saņemta arī naudas balva 450 eiro vērtībā ekskursijai katrai klasei. Konkursa “Mūsu mazais pārgājiens” laureātu godināšanas pasākumā katram skolēnam tika pasniegtas nelielas piemiņas veltes (glāzes ar konkursa logo un rokassprādzes), kā arī jauna grāmata par priedi. Arī ciblānieši, tāpat kā pušmucovieši, piedalījās radošajās darbnīcās, lai nokļūtu “Kurbada zemē”.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKOS Ciblas novada skolu audzēkņi guva lieliskus iespaidus un jaunas zināšanas vides aizsardzības jomā, kā arī prieku, ka viņu nelielais ieguldījums, tika novērtēts.

Kā norāda “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa, ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKOS tiek sacīts lielais paldies visiem bērniem, viņu ģimenes locekļiem un pedagogiem, par darbu visa mācību gada gaitā, veidojot tīrāku un skaistāku Latviju. “Ir nozīmīgi, ka mūsu rīkoto konkursu ietvaros bērnos ir radīta motivācija un sniegtas nepieciešamās zināšanas atkritumu šķirošanai, kā arī sacensības gara vadīti bērni ir spējuši motivēt tuviniekus atbalstīt viņu centienus savākt un nodot pārstrādei iespējami vairāk otrreizējo izejvielu,” norāda J. Lapsa.

_____________________________________________________________________

Sagatavojusi Ērika Bondarenko, Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Uz augšu