Festivālā „Baltica” skan Ciblas novada dziesmas

Vasaras saulgriežus sagaidot, laikā no 16. jūnija līdz 21. jūnijam vienpadsmito reizi Latvijā notiek Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. Festivāla tēma 2018. gadā ir “Ziedēšana. Jāņi”.

Arī visas Ciblas novada folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi – „Madara” no Blontiem, „Ilža” no Ciblas, „Olūts” no Pučmucovas un „Saime” no Zvirgzdenes – piedalās šajā skaistajā festivālā, nesot pasaulē mūsu novada dziesmas.

Sestdien, 16. jūnijā, „Madara” (attēlā) devās uz Rīgu. Visu novadu līgotāji sapulcējās pie Latvijas Nacionālās operas, kur kanāla malā notika viens no festivāla galvenajiem notikumiem – Lielā novadu sadziedāšana.

Tas bija brīdis, kad saulgriežu vainagā kopā tika ievītas dziesmas no Kurzemes, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Sēlijas. Emocionāli ļoti piesātināta un priecīga bija visa diena – gan laivās pa kanālu braucošo līgotāju sagaidīšana, dziedot uz tiltiem, gan līgošana uz nelielām skatuvēm, gan svētku gājiens, festivāla lielkoncerts un citas Rīgas dienas norises. Liels pagodinājums – pie Valsts prezidenta organizētā pieņemšana kopu vadītājiem.

19. jūnijā Ģimeņu dižkoncertā „Dzimtas dziesmas” Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” uzstājās Tihovsku ģimene ar folkloras kopu “Ilža”.

21. jūnijā festivāla „Baltica” programmā – Vasaras saulgriežu svinības, kas notiks dažādās Latvijas vietās.

Rīgā, 11. Novembra krastmalā dziedās un muzicēs „Ilža”. Saulgriežu ieskandināšana sāksies plkst. 16.00 ar festivāla „Baltica 2018” signālu Līgojati, līgojati”.

Savukārt pasākumā „Vasaras saulgrieži novados” Viļakā piedalīsies Blontu „Madara”, Pušmucovas „Olūts”, Zvirgzdenes „Saime”, daudzi citi ansambļi un kopas no Latgales, kā arī „LÜÜ-TÜRR” no Igaunijas. Viļakā no plkst. 15:00 būs radošās darbnīcas, plkst. 18:00 – ciemiņu sagaidīšana estrādē, plkst. 19:00 – Noslēguma koncerts „Sanuocīti, Juoņa bārni, nu maliņu maliņuom”. Saullēktu gaidīsim kopā ar kapelām un ansambli „Kontrasts”.

Festivāls „Baltica” tiek rūpīgi organizēts vairākus gadus. Iepriekšējie svētki notika 2015. gadā. Gatavojoties „Baltica – 2018”, vēl 2017. gada sākumā visā Latvijā notika skates, kurās tika atlasīti labākie kolektīvi dalībai festivālā. Visi Ciblas novada folkloras kolektīvi saņēma augstu novērtējumu un tika uzaicināti dziedāt „Baltica – 2018”.

Festivāls “Baltica” šogad kopā pulcē 4000 dalībniekus – 233 folkloras kopas, etnogrāfiskos ansambļus, folkloras deju kopas un kapelas, ārvalstu viesus no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Gruzijas, ASV, Polijas, Dienvidkorejas un Ķīnas.

Uz augšu