Šoruden Pušmucovā – nodarbības grūtniecēm un jaunajiem vecākiem

Septembrī un oktobrī Pušmucovas Tautas namā notiks grūtniecēm un jaunajiem vecākiem paredzēti pasākumi, kas organizēti, realizējot Ciblas novada pašvaldības īstenoto projektu „Nr. 9.2.4.2/16/I/067 “Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā.

Otrdienās līdz 9. oktobrim – Topošo vecāku skola.

Otrdienās un ceturtdienās līdz 18. oktobrim – vingrošana grūtniecēm.

Aicinām sievietes aktīvi piedalīties šajos pasākumos, kuros speciālisti sniedz vērtīgu informāciju. Nodarbības ir bez maksas, finansējums – no projekta līdzekļiem.

Sākot ar 11. septembri, otrdienās no plkst. 12:00 līdz 14:00 – TOPOŠO VECĀKU SKOLAS nodarbības. Tās vada Anita Baltalksne, sertificējošā dūla apmācībā un PEP mamma apmācībā, sertificēta zīdīšanas konsultante, Baha ziedu terapijas praktiķe un triju bērnu māmiņa.

Jau notikušas nodarbības, kurās pārrunāta dabisku dzemdību norise (dzemdību priekšvēstneši; kā saprast, kad doties uz slimnīcu; dzemdību process; dzemdību elpošana u.tml.) un bērna zīdīšana (zīdīšanas grūtības un to risinājumi; kā pavairot pienu; kā saprast, vai pietiek piena u.tml.).

NĀKAMO NODARBĪBU TĒMAS:

25. septembris – Jaundzimušā aprūpe (pareiza bērna cilāšana, nēsāšana, ģērbšana, vannošana, ikdienas aprūpe; piemērotas un attīstību kavējošas rotaļlietas u.tml.).

2. oktobris – Bērna emocionālā audzināšana 0-3 gados (ar ko īpašs šis periods bērna dzīvē; piesaistes veidošana; kā neizlutināt bērnu; jaundzimušā miegs un dienas ritms; raudāšana un nomierināšana utt.).

9. oktobris – Baha ziedu terapija grūtniecības un pēcdzemdību periodā (kā ar tiem sagatavoties dzemdībām; ziedi dzemdībās; ziedi jaundzimušā veiksmīgai adaptācijai; ziedi zobu nākšanas periodā, dažādu grūtību reizēs u.tml.).

Tikšanās laikā klausītājiem būs nodrošinātas  lekcijas, izdales materiāli, tēja ar gardumiem, Baha ziedu maisījuma pagatavošana.

No 18. septembra līdz 18. oktobrim

otrdienās un ceturtdienās plkst. 14:30 –

vingrošanas nodarbības grūtniecēm,

sākot ar grūtniecības 12. nedēļu.

10 nodarbības vadīs fizioterapeite Marita Joniņa.

Jāuzrāda ārsta izziņa (atzinums, ka vingrot grūtniecības laikā ir atļauts)!

Veselibas_veic_pasakumi_2018_okt.jpg
Uz augšu