Izskanējuši Ciblas novada svētki

Ciblas novada svētku laikā notika vairāki koncerti un svinīgi sarīkojumi.

Svētdien, 15. jūlijā, Zvirgzdenes muižas parka estrādē notika Bērnības svētki. Tie Ciblas novadā šogad tika rīkoti tiem, kas dzimuši 2014. gadā. Uz svētku pasākumu bija uzaicināti 25 bērni un viņu ģimenes no visiem novada pagastiem. Bērnības svētki ir tradicionāls pasākums, ko labprāt apmeklē plašāks ģimenei tuvu cilvēku loks – vecvecāki, krustvecāki un draugi. Arī šogad sveicēju bija ļoti daudz. Laika apstākļi bija lieliski. Zvirgzdenes muižas parks – ideāla vieta plašākam brīvdabas pasākumam.

Bērnības svētkus rīkoja Zvirgzdenes pagasta pārvalde. Tās vadītāja Valentīna Ruciņa bija aicinājusi firmas „Pelrušķītes sapnis” (pasaku tēli palīdzēja vadīt pasākumu) un „Mārtiņa burbuļi” (lielie ziepju burbuļi patika gan maziem, gan lieliem), kā arī floristi Irēnu Lipsku (darināja ziedu pušķus) un konditori Mārīti Kronenbergu (cepa gardu torti svētku viesiem).

Jau 5. reizi notika Ciblas novada dziedošo un muzicējošo ģimeņu svētki

Piektdienas, 20. jūlija, vakarā Pušmucovas Tautas namā notika novada dziedošo un muzicējošo ģimeņu svētki. Šis pasākums ir jau tradicionāls – notika 5. reizi. Šogad to rīkoja Pušmucovas Tautas nama vadītāja Inta Domarka ar saviem domubiedriem. Koncertā plaši (ar 6 ģimenēm) bija pārstāvēti pušmucovieši – Domarku, Sviklānu, Dovgiallo, Jakovļevu, Jonikānu un Puļu dziedošas ģimenes, kas gan koncerta ievadā kopīgi nodziedāja latgaliešu tautasdziesmu „Reitā agri Laima gōja”, gan kuplināja koncertu ar duetā un trio izpildītām dziesmām. Ar divām dziesmām skatītājus iepriecināja Petrovsku ģimenes (Blonti) atvases Marta, Ketrīna un Mareks. Kā allaž, uzstājās Marina Barkāne un viņas meita Jana Petrova, arī Sadovsku ģimene no Ciblas, Vijas Tabūnes saime un Ruciņu ģimene no Zvirgzdenes pagasta, no Līdumniekiem bija atbraukusi Zabiļevsku ģimene (visi 6 arī muzicēja). Koncerts noslēdzās ar visu Ciblas novada dziedošo un muzicējošo ģimeņu kopīgi izpildīto „Skaidra valūda”.

Viesmākslinieku koncerts – noslēgumā

Novada svētki noslēdzās Blontu Tautas namā ar viesmākslinieku koncertu „Ar vasaru un mīlestību sirdī”. Uzstājās Madara Grēgere, Agris Semēvics, Ineta Rudzīte un Jenny Mey. Šīs Latvijas mēroga estrādes slavenības iepriecināja katrs ar vairākām dziesmām. Ineta Rudzīte un Jenny Mey nokāpa arī zālē, dziedot un aicinot klausītājus pievienoties piedziedājumos. Koncerta starpbrīdī tika godināti konkursa „Ciblas novada sakoptākā sēta 2018” dalībnieki.

Svētku nedēļas laikā katru dienu norisinājās kāds sportisks pasākums.

17. jūlijā Lucmuižā notika Pludmales volejbola turnīrs „Ciblas novada svētku kauss 2018”. Cīņā piedalījās 4 komandas, katrā – 4 volejbolisti, spēle ritēja līdz uzvarai 2 setos. Labāk veicās komandai no Ciblas, 2. un 3. vieta – komandām no Līdumniekiem. 4. vietā – pušmucovieši.

18. jūlijā Ciblā notika strītbola turnīrs „Ciblas novada svētku kauss 2018”. Interese par to bija jauniešiem no Ciblas, Blontiem un Ludzas. Spēle ritēja līdz 11 punktiem. Kauss aizceļoja uz Ludzu. 2. vieta – ciblāniešiem, 3. – komandai no Blontiem.

19. jūlijā peintbola laukumā Ciblā notika Veselības diena „Esi sportisks”. Tajā bija lekcija par sporta nozīmi dzīvē, kā arī daudzveidīgas fiziskas aktivitātes: lielais galda futbols, pludmales dvieļu volejbols, „Styprūs skriejīņa” trase bērniem, batuts, individuālas sacensības (šautriņas, florbola metieni) u.c.. Veselības dienā piedalījās iedzīvotāji no visiem novada pagastiem. Plašāk par to informēsim nākamajā CNZ numurā.

20. jūlijā ikvienam bija iespēja doties pārgājienā no Līdumniekiem uz Zilezeru. Ceļā devās 43 cilvēki. Jaunākais no tiem nav vēl sasniedzis 2 gadus, bet vecākajam – jau 75 gadi. Ar autobusu ceļotāji nokļuva līdz tiltam, tad devās 3 km pārgājienā. Pie Zilezera ceļotājus sagaidīja Neptūns, kas rosināja uz dažādām rotaļām. Bija iespēja paēst zupu un līdzi ņemto ēdienu.

Ciblas novada svētku noslēgumā 21. jūlijā Pušmucovā notika rikšotāju zirgu sacensības „Ciblas novada kauss 2018”. Tajā startēja 16 rikšotāji, kurus vadīja 10 braucēji (daži vadīja vairākus zirgus, piemēram, Sandra Soikāne – 3). Bija 6 braucieni, distances garums – 1600 metri. Finālbraucienā startēja 5 rikšotāji. Pirmais finišu sasniedza Sandras Soikānes vadītais Jam Star O! Uzvara gūta līdzvērtīgu sāncenšu cīņā. Ciblas novada kauss nonācis Ciblā!

Uz augšu