Ludzā – ceļojošā fotoizstāde

Piektdien, 19.oktobrī, plkst. 14.00 Ludzas novadpētniecības muzejā notiks Latvijas Dabas fonda ceļojošās izstādes “Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas” atklāšana.

Lai pievērstu uzmanību Sauleskalna ezerzemes dabas vērtībām un veicinātu ilgtspējīgu vērtīgo ezeru apsaimniekošanu, Latvijas Dabas fonds (LDF)  īsteno projektu “Vides apziņas celšana par dzidrūdens ezeriem un to videi draudzīgu apsaimniekošanu Latgalē”. Ceļojošajā izstādē “Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas” LDF eksperti apkopojuši 1920.-1930. gadu fotogrāfijas, kā arī 1950.-1960. gadu attēlus un pēdējo 20 gadu laikā uzņemtas fotogrāfijas, kuras atspoguļo Sauleskalna ezerzemes unikālo ainavu un dabas vērtības.

Latgales Sauleskalna apkārtnes dziļie un tīrie ezeri ir pazīstami ar savu unikālo floru un faunu – nekur citur Latvijā un arī Baltijā nav vienkopus sastopami tik daudzi lieli un tīri dzidrūdens ezeri ar ļoti augstu ūdens kvalitāti un dzidrību, kuros mājo tik daudz retas un aizsargājamas sugas. Tāpēc šie ezeri un Sauleskalna ezerzeme ierindojama starp Latvijas izcilākajām dabas vērtībām. Savukārt Sauleskalna ezerzemes ainava ir viena no skaistākajām un iezīmīgākajām visā Latvijā. Taču Sauleskalna ezeri šobrīd daudzviet ir aizauguši, kā arī to apkaimes ainava degradējas.

Projekta galvenais mērķis ir sekmēt harmonisku ezerzemes dabas un saimniecisko vērtību attīstību, lai nākotnē šajā unikālajā teritorijā notiktu praktiska ezeru un dabas kvalitātes uzlabošanās, kā arī tiktu veicināta novada saimnieciskās dzīves attīstība. Tāpat ir svarīgi veicināt Sauleskalna ezerzemes popularitāti Latvijā, vietējo cilvēku lepnumu un piederības apziņu, kā arī vairot iemaņas, lai ar vienkāršiem un videi draudzīgiem apsaimniekošanas paņēmieniem saglabātu dzidrūdens ezeru dabas vērtības.

Laipni aicināti uz izstādes atklāšanu!

Informē Ludzas novadpētniecības muzejs

Uz augšu