Mazie ciblānieši saviļņoti pēc teātra apmeklējuma

Izmantojot iniciatīvas „Latvijas skolas soma” iespējas, 19. oktobrī Ciblas vidusskolas 1. – 5. kl. audzēkņi noskatījās Liepājas teātra viesizrādi „Dželsomīno Melu zemē” Latgales vēstniecībā „Gors”. Šajā izrādē režisors Ģirts Šolis kopā ar aktieriem stāsta itāļu rakstnieka Džanni Rodari radītā puisēna Dželsomīno piedzīvojumus, atklāj teātra radīšanas un pārtapšanas noteikumus, kā arī fantāzijas neierobežotās iespējas.

Kā iespēju apmeklēt izrādi vērtē bērni un kādi ir viņu iespaidi? Lūk, kādas ir otrklasnieces Elīnas domas:

– Ar kādām sajūtām tu devies uz izrādi „Dželsomīno Melu zemē”?

– Uz izrādi es braucu ar saviļņojumu, jo tas bija kopīgs pasākums visai klasei.

– Vai vari aprakstīt izrādes sižetu un savas emocijas?

– Man ļoti patika izrāde, jo tā sākās ar gaismas izslēgšanu un pēkšņu tās ieslēgšanu. Šis efekts radīja nelielu baiļu sajūtu. Patika, kā aktieri izvēlējās savas lomas, tērpus. Tālāk sekoja sirēna, kura, izrādījās, bija Dželsomīno balss. Izrāde bija pamācoša, jo beigās Dželsomīno iemācīja Melu zemes iemītniekus nemelot. Izrādes laikā es izjutu dažādas emocijas – bailes, prieku, šoku, nepatiku pret melošanu, drosmi un jautrību.

Pedagoģe Silvija Donska

Uz augšu