Viņi nav aizmirsuši, kas ir smaids!

Arī šoruden Blontu Tautas namā notika tradicionāls pasākums – Starpnovadu skeču parāde „Vai tu neaizmirsi, kas ir smaids?”. 3. novembrī skatītāju pilnā zāle smaidīja, un smiekli tajā gandrīz nerima, sekojot līdzi septiņu kolektīvu sniegumam uz skatuves.

Pasākumu vadīja pušmucoviete Elvīra Rimicāne, profesionāla aktrise. Pēc skeču parādes viņa atzina, ka pašdarbības kolektīvi bija izvēlējušies labu repertuāru, izveidojuši kvalitatīvus iestudējumus, no kuriem bija iespējams labi izprast galveno domu. Viņa piebilst: – Jūtams, ka cilvēkiem, kas spēlē skečus, tā ir sirdslieta. Uz skatuves viņi ir azartiski un aktīvi, savā lomā ieliekot visu meistarību un enerģiju.

Ciblas novadu skeču parādē pārstāvēja trīs kolektīvi: Ciblas TN neatkarīgā amatierdraugu kopa „ZEMIS”  (vada Maija Manukina), Līdumnieku pagasta „Aizpūrieši” (vada Irēna Pavlova). un Blontu TN amatierteātris „ADUKS” (vada Vilhelmīne Orlovska).

Ciblas TN „ZEMIS” rādīja skeču „Vecmammas”. Maija Manukina atveidoja vecmāmiņu – pilsētnieci, Sandra Soikāne – vecmāmiņu no laukiem. Abām viena rūpe – kā pareizāk audzināt un lolot vienīgo mazbērnu. Enerģiskais un azartiskais dialogs noslēdzās ar mieru, jo saņemta ziņa, ka gaidāms vēl viens mazbērns.

Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta dramatiskā kopa „Dekteri”, kuru vada Ērika Bozoviča, skatītājus iepriecināja ar skeču „Ontona švakōs auss”. Dekteriešiem izdevās īsa un ļoti smieklīga izrāde par precību tēmu. Tika nolemts izprecināt pakurlo Antonu, kurš dzīvo brāļa mājās. Divas līgavas tika izbrāķētas, bet ar pēdējo pretendenti saskaņa bija no pirmā brīža – pārpratumi, kas traucēja sazināties ar pirmajām pretendentēm, te tikai palīdzēja, jo … līgava bija Antonam līdzvērtīga – pakurla.

Mātes nedienas ar datoru apspēlēja Rēzeknes novada Ratnieku TN dramatiskais kolektīvs „Sit saujā” (vadītāja Vija Jeršova). Tika atainota moderna sieviete, kura ļoti rūpējas par savu ārējo izskatu, bet nespēj savaldīt datoru, lai sazinātos ar tālienē dzīvojošo meitu. Un tikai skeča noslēgumā pārpratumiem pilnā situācija atrisinājās, kad pie datora sēdās viņas sirmā māmuļa.

Blontu TN „ADUKS”, kuru vada Vilhelmīne Orlovska, izspēlēja skeču „Jaunais speciālists”. Dažādi kuriozi bija jāpārdzīvo jaunam un ļoti labi izglītotam speciālistam, stājoties darbā. Tikai nonākot situācijā, kur jāpasaka stingrāks vārds, jaunais cilvēks spēja potenciālajam darba devējam atklāt profesionālajai darbībai nepieciešamās rakstura šķautnes.

Ludzas novada Pildas TN grupa „Vysaidi”, ko vada Olita Baklāne, izspēlēja skeču „Slimnīcā”. Tā pamatā ņemts sižets no populārā humora šova „Comedy Women” par to, kā vīrietis iemīlas savā kolēģē, ar ziediem dodas ciemos, bet satiek viņa līgavaini… Tālākā darbība risinās medpunktā.

Pikants bija skečs, ko demonstrēja „Aizpūrieši”. Skeča nosaukums „Korstō lineja”. Tika apspēlēts kuriozs: pasūtot bulciņas pa „karsto telefonu”, sazvanīts negaidīts piedāvājums – sekss pa telefonu.

Pirmo reizi starpnovadu skeču parādā Blontos piedalījās Ludzas novada Pureņu pagasta „Pureņu zīds” ar „Pārsteigumu”. Skečā ļoti veiksmīgi darbojās jaunietes, ko vada Ruta Zaiceva. Ģimene vēlējās pārsteigt savu sirmo māmuļu ar iespaidīgu, bet ne pārāk dārgu dāvanu. Un nācās krāpties, jo biļetes uz estrādes zvaigznes koncertu gan dabūtas, bet „zvaigzne” neieradās… Noslēgumā visus pārsteidza pati sirmgalve.

***

„ADUKS” vadītāja Vilhelmīne Orlovska neslēpj, ka skeči ir viņas sirdslieta. Ik gadu Blontu TN pulcējas kolektīvi, kuriem patīk šādas īsas izrādes, kas reizēm veidotas no pāris anekdotēm. 3. novembra pasākumā lieliski bijuši arī skatītāji – zāle ļoti uzmanīgi sekoja visam, kas notiek uz skatuves. Pēc Vilhelmīnes teiktā, mazie amatierkolektīvi ļoti izjūt to, ka laukos paliek mazāk cilvēku, līdz ar to mazāk ir arī cilvēku, kas var darboties uz skatuves. Amatierteātros apvienojušies vienkārši ļaudis, kam nav profesionālas izglītības, bet ir dedzība un humors.

– Mēs cenšamies dzīvot ar smaidu, bet jūs? – jautā Vilhelmīne.

__________________________________________________________________________

Sagatavoja Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ērika Bondarenko

Uz augšu