Ciblas bibliotēkā tikāmies ar Mariju Zvaigznīti

30. oktobrī  Ciblas bibliotēkā notika pasākums „Ārsta ceļš pa dzīvi”. Tā bija saistoša tikšanās ar pensionētu onkoginekoloģi Dr. Mariju Zvaigznīti.

Uz tikšanos ieradās krietni daudz apmeklētāju (25), kas priekš lauku bibliotēkas ir vērā ņemams rādītājs. Ne tik bieži mums dzīvē nākas saskarties ar pašaizliedzīgu, kompetentu ārstu, kurš pelnījis pacientu pateicību par profesionalitāti, cilvēcību, atsaucību un palīdzību grūtā brīdī. Satikt klātienē tādu cilvēku, kurš veltījis mūžu savām pacientēm, bija liels gandarījums, bet klausīties ārstes dzīves gājuma stāstījumu bija baudījums. Neizpalika arī ārsta padomi un ieteikumi sievietēm.

Dabas dots stāstnieces talants, amizanti atgadījumi, aizrāva klausītājus uz divām stundām, tā ka laiks paskrēja nemanot. Pasākums noslēdzās ar kopīgu dziesmu „Pi dīveņa gari goldi”.

Izrādās, ka ārstei ir laba balss, un jaunībā līdz pirmās meitas dzimšanai ir dziedāts Rīgas studentu korī.

Marija Zvaigznīte ir izcila oratore, daudzu balvu, atzinību, Goda rakstu, pateicību ieguvēja. Viņai ir teicamas angļu valodas zināšanas, kas ļāva uzstāties Eiropas līmeņa konferencēs. M. Zvaigznīte visu mūžu lasījusi lekcijas Medicīnas akadēmijas studentiem, pēdējos gados – rezidentiem. Izaudzinājusi Eiropas klases speciālistus, pateicoties kuriem ir pabūts daudzās pasaules valstīs. Pati savulaik stažējusies pie onkoginekoloģijas leģendas Jana Bohmana Ļeņingradā. Bijusi Eiropas onkoginekologu asociācijas biedre, Latvijas Onkologu asociācijas viceprezidente.

Dzīvē viņa visu sasniegusi pati, ar mērķtiecību, neatlaidību un smagu darbu. Veikusi vidēji 300 operāciju gadā, pie operāciju galda nostrādājot līdz pilniem 70 gadiem (ārzemēs atļauts operēt līdz 65 gadiem, vēlāk var būt tikai kā konsultants). Marija Zvaigznīte atzīst, ka darbs viņai bija kā narkotika, hobijs, kas ļoti paticis. Bērniem un ģimenei no tā nācies ciest, taču vienmēr ir kaut kam jāupurē. Ieguvēji šoreiz bija pacienti.

Pašreiz pensionētā ārste kopā ar savu vīru dzīvo Ciblas novada nomalē, Skriņos.

Tikšanās ar tik unikālu un reizē tik vienkāršu cilvēku paliks atmiņā uz ilgāku laiku.

Sirsnīgs paldies Dr. Marijai Zvaigznītei par kopā būšanas prieku un gūtajām pozitīvajām emocijām!

Rita Trukšāne, Ciblas bibliotēkas vadītāja

Uz augšu