Ezersalieši Rēzeknē iepazina kultūras mantojumu

Pateicoties iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atbalstam, Ezersalas internātpamatskolas skolēni apmeklēja Latgales kultūrvēstures muzeju Rēzeknē un aktīvi līdzdarbojās muzejpedagoģijas nodarbībās „Kā top maize?”. Muzejpedagoģijas nodarbības iesākās ar video mācību materiāla „Nu gryuda leidz maizis klaipam” skatīšanos latgaliešu valodā.Video filmiņā skolēni varēja redzēt maizes tapšanas ceļu senatnē un mūsdienās – graudu sēju, labības novākšanu, kulšanu, graudu malšanu, maizes cepšanas tradīcijas Latgalē u.c. Pedagoga vadībā notika improvizēta maizes tapšanas procesa izspēle.

Muzeja pagrabstāvā tika apskatīti senie darba rīki – sētuve, sirpis, sprigulis, rokas dzirnavas u.c. Pēc izzinošās daļas visi skolēni, skolotāji, nodarbību vadītāja sēdās pie lielā saimes galda, kur puskrēslā tika nodziedāta kopīga dziesma un baudīta muzeja laipno darbinieču sarūpētā zāļu tēja ar maizi un medu.

Muzejpedagoģes vadībā tika apskatīta arī Latgales keramikas ekspozīcija„Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums”. Tā ir lielākā keramikas ekspozīcija Latvijā un pasaulē, kas vizuāli bagātīgi atspoguļo podnieka amata attīstību vēsturiskajā aspektā no pirmsākumiem – neolīta laikmeta – līdz mūsdienu Latgales keramikas meistaru darbiem.

Papildus tika izmantota iespēja apskatīt Rēzeknē  Latgales vēstniecību GORS, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru „Zeimuļs,” pieminekli „Vienoti Latvijai” jeb „Latgales Māra.

Skolēniem ļoti patika  izzinošā ekskursija, un bija prieks par kopā pavadīto laiku.

Direktora vietniece Sanita Reinika

Uz augšu