„Vaska metamorfozes” Pušmucovas pamatskolā

Decembris ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tuvojoties šiem sirsnības un mīlestības svētkiem, domājam labas domas, darām labus darbus. Daudz laika veltām dāvanu gatavošanai. Šajos svētkos ļoti īpašu noskaņu dod svecīšu liesmiņas.

Pušmucovas pamatskolā 20. decembrī valdīja liela rosība, jo visu dienu skolēni strādāja sveču darbnīcā „Vaska metamorfozes”, ko vadīja zemnieku saimniecības „Kramiņi” saimnieki Leontīne un Rolands Zelči. Šī nodarbība tika finansēta no projekta „Latvijas skolas soma” līdzekļiem.

Skolēni uzzināja, ka sveces apgaismošanai sāktas izmantot jau 3. gadu tūkstotī p.m.ē. Līdz elektrisko apgaismošanas līdzekļu ieviešanai sveces bija viens no galvenajiem gaismas avotiem telpās. Arī mūsdienās, kad kāda iemesla dēļ elektrība ir atslēgta, tiek lietotas sveces. Tās var nopirkt veikalā, bet pavisam cita vērtība ir lietai, ko esam izgatavojuši paši ar savām rokām.

Nodarbībā „Vaska metamorfozes” dalībnieki uzzināja, kas ir vasks, kā to iegūst un kur izmanto. Visaizraujošākā, protams, bija praktiskā daļa, kur katrs dalībnieks izgatavoja sveces gan no vaska plāksnītēm, gan lejot izkausētu vasku speciālās silikona formās. Interesanta bija stikla trauku rotāšana ar vasku, papildinot ar dekupāžas tehniku, lentītēm un citiem smalkiem rotājumiem. Daudziem skolēniem ļoti patika gleznošana ar gludekli enkaustikas tehnikā.

Skolēnu atsauksmes pēc nodarbības.

Dmitrijs: Man ļoti patika, kā smaržo vasks. Es nezināju, ka vasku var ēst.

Sanda: Man patika nodarbība, bija ļoti interesanti. Es to pirmo reizi darīju. Es uztaisīju mazo rozi. Man vēl patika pūces forma. Bet visvairāk man patika rotāt burciņu.

Daniela: Ļoti patika šī nodarbība! Ceru, ka būs vēl tādas dienas.

Kaspars: Kaut kur dzirdēju par vaska sveču liešanu. Šodien es to izbaudīju! Man ļoti patika pašam liet sveces. Mājās es tās dedzināšu no visas sirds!

Paldies nodarbību vadītājiem Leontīnei un Rolandam Zelčiem! Paldies visiem skolēniem par aktīvu darbošanos!

Lai vaska svecīšu liesmiņas mūs silda un rosina darīt labus darbus visu 2019. gadu!

Pušmucovas pamatskolas direktores p.i. Aija Jonikāne

Afiša

150x75
LPR_logo
Uz augšu