Ezersalas skolā – teātra „Joriks” izrādes

2018. gada decembrī, pateicoties iniciatīvas „Latvijas skolas soma” iespējām, Ezersalas internātpamatskolas skolēni kopā ar skolotājiem noskatījās Rēzeknes teātra „Joriks” izrādes „Ezis, kurš mīlēja slepeni” un „Drebošā telts”.

Izrādē „Ezis, kurš mīlēja slepeni” darbojās dažādi personāži ar atšķirīgām rakstura īpašībām, tika uzskatāmi parādītas dzīvnieku savstarpējās attiecības, rīcība dažādās situācijās. Izrādes sižets bija labs palīgs skolēniem mācīties organizēt savu brīvo laiku citādi – izdomājot dažādus interesantus notikumus, stāstus.

Izrāde „Drebošā telts” bija interesanta ar to, ka iestudējuma procesā tika iesaistīti visi klātesošie. Skolēni zīmēja, dejoja, dziedāja, pilnveidoja sadarbības prasmes. Bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem ir grūtības atvērties un radoši izpausties svešā vidē. Piedaloties tādos pasākumos, viņiem rodas šī pieredze.

Jāatzīst, ka programma „Latvijas skolas soma” dod brīnišķīgu iespēju redzēt un iepazīt kultūras vērtības, vēsturisko mantojumu, rast jaunas emocijas, zināšanas un prasmes. Ezersalas internātpamatskolas skolēni ir gandarīti par šo iespēju un gaida nākamos pasākumus.

Informāciju sagatavoja direktora vietniece Sanita Reinika

Uz augšu