Sandra Soikāne uz Ciblas novadu atved bronzu

Neskatoties uz vasarīgo lietu ziemas laikā, 2. februāris daudzus interesentus kopā saveda Lietuvā esošā Dusetu pilsēta, lai kopā vērotu vērienīgākās rikšotāju zirgu sacensības “Sartai 2019”.  Otro gadu pēc kārtas šajā pasākumā piedalījās arī Rikšotāju braucēju sporta kluba “Pegazs” sportistes Sandra Soikāne (Ciblas novads) ar zirgu Victory Boy T.G. un Ilona Malahova (Ludzas novads). Jāpiebilst, ka Ilona startēja ar savu Amerikas rikšotāju šķirnes ķēvi Salamandra, kā arī ar Ilzes Rudzītes (Ciblas novads) zirgu Upsala D’Isop.

No Latvijas piedalījās arī sportisti no Dagdas, Gulbenes un Garkalnes novada.

Pavisam kopā skatītājiem un līdzjutējiem bija iespēja vērot septiņus braucienus. Mūsu meitenes piedalījās divos braucienos.

Ilona ar zirgu Upsala D’Isop piedalījās I braucienā, kur starp 7 braucējiem bija vēl viens braucējs no Latvijas – Jānis Ruskulis (Dagdas novads). Cīņa bija spraiga līdz pēdējiem finiša metriem, un mūsu Ilona spēja noturēt 4. pozīciju šajā braucienā, uzrādot laika rezultātu 2.10,17 min (1609 m distancē).

Līdzjutēji no Latvijas ar nepacietību gaidīja VI braucienu, kur startēja trīs sportistes no Latvijas (Ilona, Sandra un Tatjana Martinsone) un trīs braucēji no Igaunijas, kuri regulāri piedalās arī Zviedrijas un Somijas sacensībās. Pie tam šajā braucienā dalībniekiem bija jāveic visgarākā šīs dienas distance – 2400 metri. Protams, tas mūsu sporta kluba meitenēm bija liels izaicinājums un pārbaudījums. Jau pašā brauciena sākumā vadībā izvirzījās sportisti no Igaunijas, taču Sandra ar Ilonu neatpalika, un Sandra visa brauciena laikā tā arī saglabāja trešās vietas pozīciju. Taču pie finiša Sandra ar Victory Boy T.G. bija vislielākais pārbaudījums, jo viņus mēģināja apsteigt braucējs no Igaunijas. Uzreiz pēc brauciena tiesnesis nosauca divus pirmo vietu ieguvējus, kas bija Igaunijas braucēji, bet apmēram 5 minūšu ilgs klusums valdīja līdz varēja nosaukt bronzas medaļas ieguvēju. Visu izšķīra foto finišs un ātrāks izrādījās Victory Boy T.G ar Sandru (laika rezultāts 3.17,21 min, 2400 m distancē, jāpiebilst, ka laika ziņā Sandra no uzvarētājiem atpalika tikai par 1 sekundi). Pēc šī paziņojuma bija dzirdamas daudzu līdzjutēju ovācijas un prieka gaviles. Tā arī šogad Sandra ieguva godalgoto vietu, bet līdz tai bija daudz grūtāks ceļš nekā pagājušajā gadā, jo reitings bija visaugstākais un konkurenti visnopietnākie. T. Martinsone šajā braucienā ierindojās 5. vietā (3.18,65 min) un Ilona ar zirgu Salamandra 6. vietā (3.25,39 min).

Nedaudz par balvām: godalgoto vietu ieguvēji saņēma rozetes, medaļas un lielākas naudas balvas; visi pārējie, kas finišēja, – 50 eiro balvu. Dažādos braucienos bija atšķirīgs kopējais balvu fonds: no 2100 līdz 4000 eiro. Victory Boy T.G. balva – 570 eiro.

Tagad ir laiks nelielai atpūtai, kas nebūs ilga, jo jau 16. februārī abām „Pegaza” sportistēm – Sandrai un Ilonai jāstartē Lazdijai (Lietuva) sacensībās, kas ir tāda paša līmeņa pasākums kā “Sartai”. Apsveicam vēlreiz ar veiksmīgajiem startiem abas braucējas un vēlam veiksmi nākamajās sacensībās!

Inese Ruskule, Rikšotāju braucēju sporta klubs „Pegazs”

Uz augšu