Blontos skatāmi Leonarda Staša kokgriezumi

Atzīmējot novadnieka Leonarda Staša dzimšanas jubileju Blontu pagasta bibliotēkā līdz 15. februārim skatāma L. Staša kokgriezumu veidojumu izstāde ”Par prieku sev un citiem…”.

L. Stašs dzimis 1929. gada 16. janvārī Rēzeknes apriņķa Kaunatas pagasta Sinaiža sādžā. Strādājis par veterināro feldšeri, zootehniķi, Ludzas rajona Suvorova un Kirova kolhoza priekšsēdētāju. Pēc viņa projektiem celtas fermas, kaltes, darbnīcas, koledžas, kā arī paneļu ražošanas cehs Kirova kolhozā. L. Stašs bija Latvijas Republikas 5., 6. un 7. Saeimas deputāts, Tautas Saskaņas partijas biedrs. 2000. gada 27. janvārī 71 gadu vecumā Leonards Stašs, strādādams Saeimas namā, piedzīvoja infarktu. Viņa dzīvību ārstiem glābt neizdevās. Apglabāts Ciblas novada Zvirgzdenes pagasta Franapoles kapsētā.

Leonards Stašs no darba brīvajos brīžos veidojis kokgriezumus. No neparastiem koka veidojumiem tapa šķīvji, glāzes, bļodas, dzīvnieku veidojumi, viņa kolekcijā atrodami vairāki darinājumi no aļņu un stirnāžu ragiem.

Nāciet, skatieties un vērtējiet!

Inta Vonoga, Blontu pagasta bibliotēkas va

Uz augšu