Latgales piedāvājums tūristiem prezentēts Rīgā un Tallinā

Ēriks Pavlovs, Ciblas novada pašvaldības tūrisma speciālists, februārī pārstāvēja novadu divās starptautiskās tūrisma izstādēs: Rīgā „Balttour” no 1. līdz 3. februārim, Tallinā „Toures” no 8. līdz 10. februārim.

“Balttour 2019” organizatori vēsta, ka tajā piedalījās teju 850 dalībnieki no 41 valsts. Izstāde tradicionāli norit divās hallēs – “Apceļo pasauli!” un “Atklāj Latviju!”.

Latgales tika pārstāvēta vienā jauna dizaina stendā. Piedāvājumu bija sagatavojušas 19 novadu pašvaldības un 2 lielākās pilsētas: Daugavpils un Rēzekne. Ciblas novads savu galdu dalīja ar Kārsavas novadu, Ludza – ar Zilupi. Šādu apvienošanos noteica atvēlētā vieta.

Lai Latgales pašvaldības šajā izstādē varētu vienoti piedalīties, daudz strādāja biedrība “Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” (vadītāja Līga Kondrāte). Ciblas novada pašvaldība ik gadu asociācijai kā biedra naudu maksā nepilni 50 eiro, kā dalības maksu starptautiskās izstādēs – 300 eiro. Asociācija „Ezerzeme” izstādes rīkošanai no Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 nomāja konkrētu platību izstāžu zālē Ķīpsalā. Dalība arī Latvijā organizētajā izstādē Latvijas uzņēmumiem un pašvaldībām izmaksā samērā lielu naudu.

Visu Latgales tūrisma informācijas centru pārstāvji apvienojās vienā kopīgā stendā, lai stāstītu ne tikai par sava novada tūrisma piedāvājumu, bet arī prezentētu Latgali kā vienotu galamērķi. Ēriks Pavlovs ievērojis, ka tūristus gandrīz neinteresē kāda viena novada piedāvājums, bet gan maršruti pa vairākām pašvaldībām, lai vienā braucienā var redzēt vairāk. Ik gadu piedaloties „Balttour” izstādēs, Ēriks Pavlovs ir secinājis, ka apmeklētāju skaits samazinās. Šogad mazāks bija arī tūroperatoru piedāvājums, tomēr tāpat ļoti daudzveidīgs. Sev tīkamu atpūtas veidu varēja atrast gan tie, kas dod priekšroku atpūtai laukos, gan tie, kuri izvēlās palikt pilsētā. Ceļotāji tika aicināti pavadīt savas brīvdienas arī Latgalē.

Latgales stendā “Balttour 2019” trīs dienu garumā katra novada tūrisma informācijas centru speciālisti apmeklētājiem stāstīja par jaunajiem un jau esošajiem tūrisma objektiem, palīdzēja izvēlēties ceļotājiem piemērotākos galamērķus, atbildēja uz daudziem ar tūrismu saistītiem jautājumiem un veidoja ceļotājiem individuālus maršrutus.

Aasociācija „Ezerzeme” ir gandarīta, jo izstāde ir noslēgusies ar labi paveikta darba sajūtu un apziņu, ka jaunā tūrisma sezona ir pavisam tuvu un Latgales tūrisma objekti ir tai pilnībā sagatavojušies.

***

Savukārt Tallinā Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” izstādē „Tourest 2019” piedalījās vietotā stendā kopā ar Latvijas Kempingu asociācijas biedriem. Izstāde „Tourest” ir lielākais gada notikums tūrisma nozarē Igaunijā (līdzīgi kā „Balttour” Latvijā). Šogad gadatirgū bija iespēja iepazīties ar rekordlielu 533 izstāžu dalībnieku skaitu no 30 valstīm.

Latgales tūrisma asociāciju “Ezerzeme” Igaunijas tūrisma izstādē pārstāvēja Ēriks Pavlovs no Ciblas novada un Inese Matisāne no Viļakas novada, kā arī Latgalē dzimusī gide Velta Nuomiste (Nõmmiste), kura palīdzēja uzrunāt igauņus viņu dzimtajā valodā.

Inese Matisāne apgalvo, ka igauņu tūristi Latviju ir iecienījuši un statistikas dati liecina par igauņu tūrisma skaita pieaugumu Latgales reģionā. Izstādē igauņi tika aicināti apceļot uz iepazīt Latgali, uzsverot, ka Latvija nav tikai Rīga un ka cilvēki Latgalē ir ļoti viesmīlīgi.

Igauņi galvenokārt ceļo kopā ar ģimeni, taču nereti pilsētu populārākos tūrisma objektus apmeklē arī tūristu grupas, kuru braucienus organizē Igaunijas tūrisma aģentūras. Šogad daudzi gidi un tūrisma firmu pārstāvji izrādīja lielu interesi par grupu braucienu organizēšanas iespējām uz pierobežu. Daudzi apmeklētāji atceras savus ceļojumus uz Latgali ar prieku un vēlas iepazīt arī citas vietas, tāpēc igauņi, kas jau bijuši ceļojumā uz Latgali, vairāk interesējās par jaunumiem un izrādīja lielu interesi par atpūtas iespējām pilsētās, kurās vēl nav bijuši, savukārt tie, kas vēl nebija iepazinuši mūsu pusi, interesējās par Latgales piedāvājumu kopumā. Šogad ir cerības sagaidīt daudz vairāk igauņu grupas, velosipēdistus un ģimenes mūsu zilo ezeru zemē.

***

Pēc Ērika Pavlova vērojumiem, „Tourest” pulcināja vairāk apmeklētāju, kas, iespējams, ir saistīts ar bezmaksas ieeju izstādē (ieejas maksa „Balttour” izstādē bija aptuveni 6 eiro personai). Gan „Balttour”, gan „Tourest 2019” bija vērojams, ka izstādes apmeklētāji lielākoties bija pusmūža cilvēki un seniori, kuriem ceļojumu plānošanai visnoderīgākie ir tieši drukātie tūrisma informatīvie materiāli.

Stendos abās starptautiskajās izstādēs apmeklētāji varēja saņemt Latgales reģiona asociācijas “Ezerzeme” izdotās tūrisma kartes “Aktīvā atpūta ģimenēm” krievu, vācu un angļu valodā, kā arī novadu un pilsētu informatīvos materiālus.

Lai ceļojumiem bagāta, emocijām piepildīta un saulaina jaunā tūrisma sezona!

?
Uz augšu