Līdumnieku bibliotēkā gads iesācies ar dažādiem pasākumiem

Ir noslēdzies gadu gredzens ar visiem tā notikumiem, gan labiem, gan ne visai labiem, kas nu jau ir vēsture. Gaitu sācis Jaunais gads ar jauniem notikumiem gan katram no mums, gan sabiedrībai.

Līdumnieku bibliotēkā februāris sākās ar Sveču dienai veltītu pasākumu “Paskaties, ko tev svece saka”. Radošajā darbnīcā lējām sveces, dekorēšanai izmantojot dabas materiālus. Sanāca ļoti skaisti darbi. Paldies visām sveču lējējām: R. Valterei, I. Miezītei, A. Jarmoličai, A. Hindoginai un G. Lavrinovičai par interesantajām svecēm.

Gribu piebilst, ka sveču dienai veltīti pasākumi bibliotēkā jau notiek piecus gadus. Esam lējuši sveces, izmantojot dažādus trauciņus un citus materiālus, lējuši ar speciālajām sveču formiņām no bišu vaska, bet visoriģinālākās sveces sanāk, izmantojot ledus gabaliņus. Esam gatavojuši neparastus svečturus no dažādiem priekšmetiem. Mācījāmies sveces dekupēt, izmantojot salvetes. Notikušas sveču un svečturu izstādes, kā arī derīgo padomu stundas.

Viens no notikumiem ir arī zvaniņu izstādes “Iezvanies zvanā” noslēgums, šajā izstādē bija izvietoti vairāk nekā 40 dažādi zvani un rakstiski materiāli par zvanu izcelšanās vēsturi. Apmeklētāji varēja uzzināt dažādus faktus no zvanu vēstures. Izrādās, zvans ir tikpat sens kā cilvēces. Jaunākie pētījumi ir pierādījuši, ka zvaniem piemīt īsteni dziednieciskas īpašības. To skaņas spēj iznīcināt slimības izraisošus vīrusus un mikrobus. Daudzi ir aizrāvušies ar zvanu un zvaniņu kolekcionēšanu. Vislielākā zvanu kolekcija pieder Mākoņkalna pagasta Lipuškos dzīvojošajai Ludmilai Merkulovai, bijušajai vēstures skolotājai. Viņas kolekcijā ir vairāk kā seši tūkstoši zvaniņu, un viņa plāno to pieteikt Ginesa rekordu grāmatai. Kolekcijā ir reti un antīki zvani un zvaniņi. Plaša ir “Lady bell”, Anglijas karalienes Viktorijas laika kolekcija (vairāk kā 100 gadu), šie zvani pēc formas atgādina jaunkundzi un tika izmantoti, lai sazvanītu mājas kalpotājus. Arī Līdumnieku bibliotēkas zvanu izstādē bija divi zvaniņi no šīs kolekcijas. Vairāk par Ludmilas zvanu kolekciju var lasīt žurnāla „A12” 2018. gada Nr. 4 pielikumā “Ceļš uz Rēzeknes novadu”.

Liels paldies Sandrai Soikānei, Antoņinai Hindoginai, Inārai Miezītei, Intai Vonogai, kuras ar saviem zvaniņiem papildināja izstādi.

Laika posmā no 15. janvāra bibliotēkā varēja skatīt arī šādas izstādes:

„Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc”: aktierim E. Liepiņam – 90;

„Mirkļi ugunskura atblāzmā”, veltītu barikādēm;

„Mācīsimies latviskumu”: par latviešu tautas dzīvesziņu;

„Krīt manā pavasarī salna”: A. Skujiņai – 110;

„Margaritas Stārastes brīnumzeme”: M. Stārastei – 105;

„Ar mīlestību pret putniem”: ornitologam un rakstniekam A. Grigulim – 135.

Informāciju sagatavoja Līdumnieku bibliotēkas vadītāja Irēna Pavlova

Uz augšu