“Satiec savu meistaru!” – Ciblā un Līdumniekos

2019. gadā jau 11. reizi dažādu prasmju meistari 155 norises vietās Latvijā gaidīs savus apmeklētājus projekta “Satiec savu meistaru!” pasākumos.

Ciblas novadā 6. aprīlī meistari darbosies divos ciematos: Ciblā un Līdumniekos.

Līdumnieku biedrības namā

no plkst. 11.00 līdz 14.00 – AUŠANA. Biedrība „Darba un kultūras centrs Līdumnieki” organizē darbnīcu, kurā darbosies šādi meistari: Ērika Novožilova, Anita Jarmoliča, Gunta Lavrinoviča, Lilija Protasova.

no plkst. 11.00 līdz 13.00 – KALIGRĀFIJA. Darbnīcu vadīs Velta Knikste (meistars/māksliniece Latvijas Nacionālajā bibliotēkā). Nodarbībā apgūstamā viela tiks ilustrēta ar attēliem un gatavu attēlu paraugiem.

Informācija: Igors Zabiļevskis, tālr.: 29242779, e-pasts: lidumniekinvo@inbox.lvwww.lidumnieki.lv

Ciblas Tautas namā no plkst. 13.00 līdz 16.00 – daudzveidīga programma:

ZIRGLIETAS – zirga apkalšana, iejūgšana (meistares: Sandra Soikāne un Ilona Malahova);

LATGALES KULINĀRAIS MANTOJUMS „Cyblys rudzu rupņīks” (meistares: Evija Karaševska, Maija Manukina);

SVEČU LIEŠANA (meistare: Līga Valtere),

DZIESMAS UN ROTAĻAS PAR KUMELIŅU (meistari: folkloras kopas „Ilžeņa” dalībnieki);

ŠŪPUĻDZIESMAS LATGALIEŠU UN IGAUŅU VALODĀ (meistari: FK „Ilža” dalībnieki).

Maksimālais dalībnieku skaits – 100.

Informācija: Sandra Beļavska,tālr.: 29285284; e-pasts: sandrabelavska@inbox.lv

Plkst.15.00 Ciblas TN tiks ieskandināts Ciblas folkloras kopas „Ilža” jaunais mūzikas albums „LUDZAS IGAUŅU DZIESMAS”, kurā iekļautas 18 dziesmas. Ludzas igauņu dziesmas ir unikāla un maz zināma Latgales bagātīgās folkloras daļa. „Ilža” ir izveidojusi dziesmu programmu, piešķirot jaunu skanējumu Ludzas igauņu muzikālajam mantojumam.

Publicitātes nolūkos pasākums tiks fotografēts un filmēts!

Arī šogad projektā „Satiec savu meistaru!” visā Latvijā meistari interesentus iepazīstinās ar aušanas, adīšanas, tamborēšanas, izšūšanas prasmēm, kokamatniecību, keramiku, dažādiem mūzikas instrumentiem, latviskām dziesmām un dančiem, un vēl daudz citām interesantām lietām, ko iespējams atrast garajā norišu sarakstā (www.satiecsavumeistaru.lv).

____________________________________________________________________________________

Informāciju apkopojusi Ērika Bondarenko, Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Uz augšu