Dabas aizsardzības pārvalde rīko Putnu dienas. Arī Blontos un Ludzā!

Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde), atzīmējot Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) tradicionālās Putnu vērošanas dienas, 6. un 7. aprīlī aicina piedalīties dažādos pasākumos visā Latvijā – gan darboties būrīšu un putnu mājokļu meistardarbnīcās, gan doties izzinošos pārgājienos un iepazīt spārnotos debesu iemītniekus.

Visplašākā Putnu dienu programma plānota Ķemeru Nacionālajā parkā kā arī Līgatnes dabas takās, taču interesantus uz dažādiem pasākumiem Pārvalde aicina arī Ludzā, Ļaudonā, Alūksnē un citur.

Viens no Putnu dienu pasākumiem notiks 12. aprīlī Blontos. Plkst. 10.00 – putnu būrīšu darbnīca bērnudārzā. Blontu pirmsskolas iestādes audzēkņi un viņu vecāki kopīgi gatavos mājokļus putniem.

Sīkāka pasākuma programma, konkrēto aktivitāšu norises detaļas atrodamas mājaslapā www.putnudienas.lv.

Putnu vērošanas dienu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību putnu migrācijas brīnumam – laikam, kad Latvijā no ziemošanas vietām atgriežas gājputni. Tā ir iespēja putnu draugiem visā Latvijā ornitologu pavadībā doties dabā un vērot putnus, izgatavot putnu būrīšus, kā arī piedalīties citās izglītojošās aktivitātēs.

Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotie Putnu vērošanas dienu pasākumi:
Līgatnes dabas takas, 6. aprīlis. Līgatnes dabas takās no plkst. 9:00 līdz 12:00, notiks putnu vērošanas un klausīšanās pārgājiens, kuru vadīs Latvijas Ornitoloģijas biedrības speciālists Mārtiņš Platacis.

Līgatnes dabas taku putnu balsīs.

Ļaudona, 5. aprīlis. Plkst. 10.00 putnu būrīšu darbnīca pie Teiču dabas rezervāta apmeklētāju centra Ļaudonā.

Ludza, 5. aprīlis. Plkst. 12.00 pasākums “Izbaudi Putnu dienas Ludzā”. Programmā: Mākslinieces un Dabas aizsardzības pārvaldes dizaineres Daigas Segliņas oriģinālzīmējumu izstādes “Daba spēlēs un zīmējumos” atklāšana, prezentācija “Putnu būri” un putnu būrīšu paraugdarbnīca, viktorīna un  vides spēles par putniem. Pasākuma norises vieta: Ludzas novadpētniecības muzejs, J.Kuļņeva iela 2, Ludzā. Papildu informācija un pieteikšanās pa tālruni 29139677 (Regīna Indriķe).

Alūksne, 6. aprīlis. Plkst. 10.00 putnu vērošanas pārgājiens kopā ar ornitologu Elviju Kantānu.
Tadenava, 7. aprīlis. Plkst. 10.00 putnu dienas Raiņa muzejā “Tadenava”
Blonti, 12. aprīlis. Plkst. 10.00 putnu būrīšu darbnīca bērnudārzā. Blontu pirmsskolas iestādes audzēkņi un viņu vecāki kopīgi gatavos mājokļus putniem. Organizē Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija. Putnu būru darbnīcu vada Dagnis Vasiļevskis (papildu informācija mob. 26112686).

Putnu dienas Ķemeru Nacionālajā parkā: 6. un 7. aprīlī!

Plašāka informācija: www.putnudienas.lv.
Informāciju sagatavoja:
Maija Rēna
sabiedrisko attiecību speciāliste
DABAS AIZSARDZĪBAS PĀRVALDE

Uz augšu