25. maijā vēlēsim Eiropas Parlamentu!

Kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019. gada 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

EP vēlēšanu likumā ir paredzētas vairākas iespējas, kā vēlētāji var piedalīties EP vēlēšanās. Šīs iespējas ir:

– balsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā no pulksten 7.00 līdz 20.00;

– balsot iepriekš 22., 23. un 24. maijā, kad iecirkņi strādās dažas stundas dienā;

– balsot savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējams nobalsot iecirknī, vēlētājs ir slimnieku aprūpētājs vai atrodas apcietinājumā ieslodzījuma vietā vai īslaicīgās aizturēšanas vietā;

– balsot ārvalstīs pa pastu vai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs.

Savukārt tiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo kādā no ES dalībvalstīm, ir iespēja izvēlēties – balsot par Latvijas EP deputātu kandidātu sarakstiem vai arī reģistrēties balsošanai mītnes valstī un balsot par šīs valsts deputātu kandidātiem.

Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto Vēlētāju reģistru, un katrs vēlētājs vēlēšanām tiek iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā, kur jābalso vēlēšanu dienā. Iecirkņu vēlētāju sarakstus sadarbībā ar pašvaldībām izveido Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). Sākotnēji vēlētāji tiek iekļauti tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, kas atbilst vēlētāja reģistrētajai dzīvesvietai Latvijā. Noskaidrot, kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, iespējams

– paziņojumā, ko vēlētājiem pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi Latvijā izsūta PMLP;

– izmantojot PMLP e-pakalpojumu E-pakalpojums “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”

– zvanot uz  Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999 (darba dienās no pl.8.00 – 20.00).

Ja sākotnēji piešķirtais vēlēšanu iecirknis vēlēšanu dienā būs grūti sasniedzams, līdz 7. maijam iecirkni varēja mainīt uz jebkuru citu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs.

Plašāka informācija – Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā (www.cvk.lv)

VĒLĒŠANU IECIRKŅI.PDF
Uz augšu