Brauciens uz zinātkāres centru „ZINOO Daugavpils”

30. oktobrī Ciblas vidusskolas 3.-6. klašu skolēni, pateicoties projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr.8.3.2.2.2/16/I/001 atbalstam, apmeklēja zinātkāres centru „ZINOO Daugavpils” Daugavpilī.

Bērni piedalījās aizraujošās un izglītojošās nodarbībās. „Gaisa raķešu” nodarbībā guva priekšstatu par raķešu darbības principiem un uzmeistaroja paši savu raķeti, ar kuru varēja sacensties lidojumā un precizitātē. Nodarbībā „Zemestrīce” būvēja mājas un, simulējot zemestrīces sākšanos, pārbaudīja to izturību. „Lego Mindstorms robotu nodarbībā” uztaisīja un vadīja robotus. Izmēģināja un izprata vulkāna darbību, dūmu un gāzu īpašības, veica citus eksperimentus „Lielās ķīmijas mazo noslēpumu nodarbībā”.

Centra interaktīvajās ekspozīcijās skolēni paši varēja izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus, mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitācijas spēku, izprast berzi, redzēt skaņu, darbināt daudzās ierīces un instrumentus. ZINOO pašlaik ir vairāk nekā 200 eksponāti.

Pēc centra apmeklējuma skolēni bija ļoti apmierināti un gandarīti:

Daniels no 3. klases: – ZINOO centrā pie ieejas atradās liels zaļš dinozaurs, bija iespēja paskatīties teleskopā un pasēdēt uz naglām. Mani pārģērba par ugunsdzēsēju un daudzi mani nofotografēja. Man ļoti patika brauciens.

Valērija no 6. klases: – Man ļoti patika ZINOO centrā, jo tur es uzzināju daudz ko jaunu un interesantu. Mēs paši savām rokām taisījām raķetes, robotus un vulkānus. Tur es gribu aizbraukt vēlreiz.

Iesakām šo centru apmeklēt gan ar klasi, gan ar savām ģimenēm.

Skolotāja Daina Purina

Uz augšu