Rūpējies par sevi un iesaisties bezmaksas veselības veicināšanas aktivitātēs!

Ciblas novada pašvaldība organizē daudzveidīgus veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumus, kas ikvienam interesentam ir pieejamai bez maksas.

Nūjošanas nodarbības

Nūjošana pozitīvi ietekmē mūsu pašsajūtu un veselību. Nodarbības laikā tiek nodarbināti līdz pat 90 % muskuļu, taču šī aktivitāte ir saudzējošāka locītavām, mugurkaulam un sirdij.

Tāpēc mēs aicinām iedzīvotājus, kas vecāki par 54 gadiem pieteikties uz nūjošanas nodarbībām. Tās notiks svētdienās plkst. 13:00–15:00, sākot ar 8.septembri. Pulcēšanās – plkst. 13:00 pie Ciblas novada sporta kompleksa Felicianovā.

Nodarbībās tiks ietverta teorētiskā instruktāžas daļa, iesildīšanās daļa un nūjošana pēc noteikta maršruta. Tās vadīs sporta speciāliste un nūjošanas instruktore Ineta Miklucāne. Būs nodrošinātas nūjas, var nākt arī ar savām nūjām. Nepieciešams laikapstākļiem un sporta nodarbēm atbilstošs apģērbs un apavi.

Pieteikties var pa tālruni: 27822104.

Vingrošanas nodarbības topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem

Septembrī un oktobrī aicinām topošās māmiņas un jaunos vecākus uz vingrošanas nodarbībām, kuru laikā būs iespēja relaksēties un veltīt laiku gan sev, gan savam mazulim. Nodarbības vadīs dūla Anita Baltalksne. Tās notiks sākot ar 10.septembri Ciblas novada sporta kompleksā Felicianovā 2 reizes nedēļā: otrdienās plkst. 11:30–12:10 un piektdienās plkst. 17:00–17:40.

Vingrošana jaunajiem vecākiem kopā ar mazuli sniedz iespēju apvienot patīkamo ar lietderīgo – atgūt formu pēc dzemdībām, atjaunot un nostiprināt dziļo muskulatūru, kā arī pavadīt laiku kopā ar savu mazuli un uzzināt, kā viņu pareizi turēt, auklēt un vingrināt.

Uz vingrošanas nodarbībām var nākt vecāki ar bērniem, kas nav jaunāki par 3 mēnešiem. Līdzi jāņem dvielītis, sedziņa vai autiņš, ko paklāt mazulim, bet vecākiem jābūt sporta tērpā, kurā būs ērti kustēties.

Vingrošana grūtniecēm būs nevis fitnesa nodarbības, bet ķermeņa un prāta sagatavošana dzemdībām. Vingrošana pozitīvi ietekmē grūtnieču pašsajūtu un samazina muguras sāpes, varikozas vēnas, krampjus, aizcietējumus, kāju tūsku un sliktu dūšu.

Pieteikties nodarbībām un uzdot jautājumus varat pa tālruni 26633854.

***

Šoruden vēl ir plānots rīkot Veselības dienu un onkoloģijas slimību profilakses pasākumus, kā arī būs nodarbības „Kā vairot labsajūtu un stiprināt pašapziņu” un seminārs par reproduktīvās veselības jautājumiem.

Aktuālākā informācija pieejama Ciblas novada pašvaldības mājaslapā www.ciblasnovads.lv un pasākumu afišās pagastu pārvaldēs.

Svetlana Rimša,

Attīstības nodaļas vadītāja

Projekts „Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā” (Nr. 9.2.4.2./16/I/067) norisinās darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Uz augšu