Sirds un asinsvadu veselībai veltīta diena

Ciblas novada jubilejas svētku nedēļā bija organizēta „Veselības diena”. Tā noritēja 5. jūlijā, un tās aktivitātes šoreiz bija veltītas sirds un asinsvadu veselībai.

Ciblā notika slimību profilakses aktivitātes. Ciblas feldšeru – vecmāšu punktā bija iespēja veikt sirds veselības riska faktoru paškontroles mērījumus un saņemt ārsta Viktora Rogaļa ekspreskonsultācijas – rekomendācijas sirds un asinsvadu veselības uzlabošanai. Jauniešu centra „Impulss” telpās nodarbību „Kā vairot labsajūtu un stiprināt pašapziņu” vadīja psiholoģe Kristīne Mežaraupe.

Veselības dienas aktivitātes visai lietaino laika apstākļu dēļ tika organizētas Ciblas novada pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā.

Veselīga uztura meistarklase notika veselības zinātņu maģistres Daces Meijas vadībā. Pasākuma dalībnieki degustēja veselīgus kokteiļus un našķus, saņēma receptes un vērtīgas rekomendācijas, kā veidot veselīgus paradumus un dzīvesveidu.

Fiziskas aktivitātes dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem organizēja IK „LANAS777”.

No aktīvākajiem pasākuma dalībniekiem izveidojās trīs komandas, kas sacentās 8 dažādās sportiskās spēlēs, piemēram, „Apļu mešana”, „Mīnu lauks”, „Bumba pa sili”, „Golfs” u. c.. Galvenais tiesnesis Aldis Tihovskis tās raksturo šādi:

– Uzdevumi bija gan fiziski, gan intelektuāli, gan tādi, kas prasa precizitāti. Un komandās apvienojās nevis viena pagasta ļaudis, bet ļoti dažādi cilvēki gan pēc vecuma, gan pēc dzīvesvietas.

Uzvarēja komanda ar nosaukumu „Vitamīni”, kurā startēja Līdumnieku, Pušmucovas, Zvirgzdenes pagasta un Ludzas iedzīvotāji vecumā no 9 līdz 61 gadam.

2. vietu ieņēma komanda ar nosaukumu „Banda”, kurā startēja 4 Pušmucovas un 2 Līdumnieku pagasta iedzīvotāji vecumā no 16 līdz 48 gadiem,.

3. vietu ieņēma komanda ar nosaukumu „Ašie”, kurā startēja Ciblas, Pušmucovas, Zvirgzdenes pagasta un Krustpils iedzīvotāji vecumā no 10 līdz 64 gadiem.

Paldies sacensību tiesnešiem Vairim, Žanim, Guntaram un Raivim, kā arī veselīgo salātu meistarei Svetlanai!

Uz augšu