Bērnības svētkos dāvanas pasniedz Karlsons ar brālīti

Bērnības svētki ir viens no tradicionāliem pasākumiem, ko saviem jaunākajiem iedzīvotājiem ik gadu rīko Ciblas novada pašvaldība. Visi novada mazuļi, kam šogad aprit 4 gadi, tika gaidīti 13. jūlijā Pušmucovā.

Šogad Bērnības svētkos piedalījās 15 novada bērni un viņu ģimenes. Bija ieradušies 5 bērni no Pušmucovas pagasta, 3 – no Blontu, 5 – no Ciblas un 2 – no Līdumnieku pagasta.

Prieks, smaidi un labs garastāvoklis valdīja Pušmucovas Tautas namā un ārpus tā.

Bērni ir divu cilvēku mīlestības auglis. Bērni ir Dieva dāvanas vecākiem, tie ierodas pasaulē gaidīti, mīlēti un lutināti. Tāpēc svētki iesākās ar māmiņu un tētu pagodināšanu. Turpinājumā krustvecāki  tradicionāli  izšūpoja savus krustbērnus, un visi sanākušie ciemiņi un draugi varēja teikt labus vārdus un sveikt jubilārus.

Lai izkustinātu rociņas un kājiņas, gājām rotaļās un paskatījāmies fragmentu no multfilmas par Karlsonu, kas dzīvo uz jumta. Draudzīgi izveidojām lielu iedomātu vilcienu un devāmies ceļā, vērojot pagasta mājas jumtus un meklējot Karlsonu… Un tad ieraudzījām jaukus ciemiņus uz Tautas nama jumta, tas bija Karlsons ar brālīti! Viņi vispirms priecēja visus, veidojot un laižot gaisā lielos burbuļus, tad arī bērniem tika dota iespēja pretim pūst mazos burbuļus. Tā visi sapratās un atrada kopējo valodu.

Turpinājumā Karlsons ar brālīti no jumta ar makšķerēm laida jubilāriem svētku dāvanas, ko bija sagādājusi Ciblas novada pašvaldība. Lielas mašīnas – puišiem, un skaistas lelles – meitenēm. Mazliet nobijušies, bet prieka un sajūsmas pilni bērni izbaudīja svētkus. Acis mirdzēja, ieraugot Karlsonu uz jumta. Jaukais vīriņš arī nolaidās no jumta un baudīja svētku pīrāgus kopā ar bērniem.

Svētku gaitā bērni varēja izpriecāties piepūšamajās atrakcijās, ko zālājā pie Tautas nama laipni sagādāja IK „Lanas 777”. Turpat atrodas arī Pušmucovas ciemata bērnu rotaļu laukums, ko šajos svētkos bērni apmeklēja kopā ar vecākiem.

Informē Pušmucovas TN vadītāja Inta Domarka

Fotogrāfiju autors – Ēriks Pavlovs

Uz augšu