Vidusskolnieki tiek iedrošināti sapņot par savu biznesu

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) 7. oktobrī vidusskolās Ciblā un Zilupē uz tikšanos aicināja vecāko klašu audzēkņus.

Kopš 2013. gada LUC reģiona skolu audzēkņiem rīko pasākumus, lai neformālā atmosfērā kliedētu  mītus un skaidrotu patiesību par uzņēmējdarbību. Pasākumu cikla moto ir – „Īsteno savu sapni par biznesu!”. Pasākumā 2018. gadā  iesaistījās 359 skolēni.

Šī gada oktobrī 10 Latgales skolās organizēts pasākums „Īsteno savu sapni par biznesu!”.

7. oktobrī Ciblas vidusskolnieki kopīgi ar skolotājiem un citiem ieinteresētajiem brīvā atmosfērā 1,5 stundas garumā dalījās pārdomās par nākotnes izaicinājumiem, izaugsmi, kā arī iespēju kļūt par uzņēmējiem.

Interaktīvajā pasākumā tika iesaistīti arī jaunie uzņēmēji, biznesa atbalsta institūciju pārstāvji, kas neformālā atmosfērā dalījās ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā.

Lektori: LUC vadītājs Andris Kucins, SIA“Handmade Latgola” projekta vadītāja Marika Rudzīte – Griķe, kā arī uzņēmēji no Ludzas picērijas “Astotais rajons” (SIA 8R) Agnese Pinčuka un Elmārs Malaks, dalījās savās zināšanās un pieredzē, stāstos par Latgali. Tādejādi skolēniem bija iespēja gūt jaunas atziņas un zināšanas. Vidusskolās tika runāts par uzņēmējdarbību, kā līdz tam nonākt, vai tas ir sarežģīti, vai Latgale piemērota izaugsmei. Jaunieši varēja arī saņemt atbildes uz dažādiem aktuāliem jautājumiem un apliecināt sevi erudīcijas spēlē, atklāt sevī biznesa ideju ģenerēšanas spējas.

Pēc LUC informācijas, publikāciju sagatavojusi Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ērika Bondarenko

Uz augšu