7. TV raidījums: Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!

“Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” ir jauns un unikāls raidījumu cikls par ikdienu un notiekošo pierobežā, kā arī iedzīvotāju spējām un zināšanām kritiski vērtēt mediju saturu, par mediju pieejamību attālākajos valsts novados un speciālistu viedokli par to.

            Līdz nākamā gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija veidos desmit raidījumus, kuru laikā žurnālistes Ausma Sprukte, Beatrise Jakobsone un Svetlana Dudarenoka dosies uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežu. Tur viņas tiksies ar Daugavpils, Krāslavas, Dagdas, Zilupes, Ludzas, Ciblas, Kārsavas, Baltinavas un Viļakas novadu iedzīvotājiem, pašvaldību vadītājiem, citiem žurnālistiem, lai pārrunātu sāpīgākos jautājumus, kas saistīti ar mediju telpu, uzzinātu mediju lietošanas paradumus, gan arī kopā pildītu uzdevumus un ar to palīdzību mācītos kritiski vērtēt informāciju. Noslēdzošajā raidījumā būs uzrunāti augstāko izglītības iestāžu, NEPLP, ministriju, kā arī citu institūciju speciālisti, lai rastu risinājumus situācijas uzlabošanai.

            Septītajā raidījumā žurnāliste Ausma Sprukte tiksies ar Ciblas novada iedzīvotājiem, kas aktīvi seko jaunākajām aktualitātēm medijos.

SIŽETS SKATĀMS: http://www.lrtv.lv/zinas/latgales-pierobeza-vieta-kur-sakas-eiropas-savieniba-7-raidijums-cibla-8607

Raidījuma gaitā viesosimies gan pašā Ciblas novada centrā – Blontos, kur intervēsim novada sabiedrisko attiecību speciālisti Ēriku Bondarenko, gan būsim arī Pušmucovā, Līdumniekos un citās pierobežas vietās. Atšķirībā no iepriekšējiem raidījumiem šajā reizē uzsvar būs likts uz to, ka Latvijas radio un televīzijas centra īstenotais projekts par platjoslas interneta ieviešanu reģionos, iedzīvotājuprāt, ir izgāzies. Tāpat iedzīvotāji stāstīs, ka negatīvas ziņas ir apnikušas un viņi vairāk grib zināt par to, kas savā novadā un apkārtnē ir labs noticis. Jāatgādina, ka ar ekspertiem problēmjautājumus risināsim cikla beidzamajā 10. raidījumā nākamgad.

            Septīto raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” raidījumu skatieties jau nākamajā trešdienā 30. oktobrī pl. 19:30 kanālā Re:TV, kā arī kanālā RīgaTV 24 pl. 14:30. Dienu vēlāk raidījumu varēs atrast arī mājas lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.

            Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.  #SIF_MAF2019

Projekta vadītāja, LRT žurnāliste Ausma Sprukte

Uz augšu