Ciblānieši vienmēr iesaistās konkursā „Šodien laukos”

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais konkurss skolu jauniešiem “Šodien laukos” piesaista daudzus skolēnus, īpaši no lauku novadiem. Par savu dalību šajā konkursā stāsta Ciblas vidusskolas 10. klases audzinātāja Renāte MIKASKINA:

– 2019. gadā konkurss „Šodien laukos” tika organizēts jau ceturto reizi, un mēs tajā piedalāmies jau kopš pirmās reizes (2016. gadā), kad mani audzēkņi bija 6. klases skolēni.

Šo gadu laikā mums ir sakrājusies liela mape ar paveikto darbu aprakstiem – esam sējuši un stādījuši, esam braukuši vizītēs pie dažādu profesiju pārstāvjiem un uz dažādiem uzņēmumiem: SIA “Latgales loģistika”, SIA “New Fuels”, z.s. „Grunduļi”, SIA „Staupine”, z.s. „Bites” pie tāšu meistara Jāņa Ivanovs. Esam gājuši izpētes pārgājienos, vākuši ārstniecības augus un meža veltes, gatavojuši īpašus krājumus ziemai, sacerējuši, zīmējuši, veidojuši radošos darbus, minējuši krustvārdu mīklas, fotografējuši putnu un augu sugas u.c. Katrs uzdevums bija kā jauns izaicinājums. Katrā sezonā bija 6 lielie uzdevumi un 6 papilduzdevumi.

2019. gada konkursa noslēgumā no 27 komandām ierindojāmies 4. vietā.

Savukārt mūsu Sanda Augustova (fotoattēlā) individuālā vērtējumā ieguva 3. vietu 32 dalībnieku konkurencē, un balvā – planšetdators.. Konkursa uzdevumus var veikt ne tikai komandas, bet arī individuālie dalībnieki. Ciblas vidusskolas audzēkņiem individuālie starti ir ļoti veiksmīgi: 2018. gadā kopvērtējumā 3. vietu ieguva Ciblas vsk. skolniece Antra Toporkova.

Konkursa fināls notika Tērvetes dabas parkā un uz to bija sabraukuši jaunieši no teju visas Latvijas – pavisam 159 skolēni un viņu pedagogi. Kopumā konkursā šogad piedalījās 350 dalībnieki – 32 individuālie dalībnieki, 27 klases, kā arī 27 skolotājas.

Noslēguma pasākuma ievadā varējām klausīties iedvesmas stāstus (savu darbību prezentēja dažādu ar lauksaimniecību saistītu profesiju pārstāvji), vēlāk izglītojāmies, pildot dažādus uzdevumus dabas takās, bet noslēgumā – apbalvošana un milzīga torte. Jāatzīst, ka klātienē apbalvošana notiek jau 2. reizi, pasākums noorganizēts ļoti augstā līmenī – sagaidīšana, ļoti daudz dažādas aktivitātes, fotografēšanās fotobox būdiņās, uzkodas, dāvaniņas utt.

Paldies personīgi saku visiem skolēniem, kuri iesaistījās 6 mēnešu garajā uzdevumu maratonā! Pateicamies Ciblas novada pašvaldībai par atbalstu ceļā uz Tērveti!

Konkurss “Šodien laukos” tiek rīkots ar LR Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla atbalstu. Konkursa un sociālo tīklu akcijas mērķis ir informēt, izglītot un izklaidēt skolas vecuma jauniešus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm, sniegt viņiem izpratni par nozaru darbību, iespējām un izaicinājumiem Latvijas laukos un nākotnes izglītības un karjeras iespējām.

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja, informē: Jau ierasti aktīvāki bijuši Latvijas tālāko reģionu skolēni. Šī gada raksturīgā iezīme – uzvarētājus varējām noskaidrot vien pašā konkursa noslēgumā, jo punktu atšķirības bija ļoti minimālas visa gada garumā. Esam priecīgi, ka šoreiz daudz vairāk dalībnieku godam izturēja visu – no aprīļa līdz septembrim ilgušo konkursu ar sešiem lieliem uzdevumiem lauksaimniecībā, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā!”

Uz augšu