Tapis pašvaldību veidots rododendru dārzs

Mežaparka Lielās estrādes teritorijā 2019. gada 18. oktobrī tapis unikāls dažādu šķirņu rododendru dārzs. Tajā aug arī Ciblas novada pašvaldības stādītais mūžzaļais šķirnes „Catawbiense Grandiflorum” rododendrs. Tas gaiši violetiem ziediem iepriecinās jūnijā.

Rododendru stāda Ciblas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis.

Latvijas pašvaldību savienības (LPS) Komunikācijas nodaļas vadītāja Jana Bunkus raksta: – “Mazs bij` tēva novadiņis, bet diženi turējās!” – tā pašvaldības pēc rododendru dārza iestādīšanas vienojās kopīgā tautasdziesmā diriģenta Inta Teterovska un kora “Balsis” vadībā. Un sajūta patiešām visiem bija lieliska, jo Mežaparka Lielās estrādes teritorijā tagad tapis unikāls dažādu šķirņu rododendru dārzs.

Sveicot svinīgajā pasākumā “Rododendru krāšņums dziesmu priekam”, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis uzsvēra: – Šis jau ir otrais vides objekts, kas skaistā veidā vēstīs par Latvijas pilsētām un novadiem. Pirmais atrodams Vecrīgā – ģerboņu siena. Mežaparka Lielā estrāde ir vieta, kur dziesmās uzziedēt sabrauc tūkstošiem cilvēku no dažādām Latvijas vietām, tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka rododendri uzziedēs tieši šeit. Lai šie košumkrūmi ikreiz uzzied arvien kuplākiem ziediem, tādējādi sveicinot ikvienu dziesmusvētku dalībnieku un skatītāju – ļaudis no dažādām Latvijas vietām.

Uz skaisto pasākumu aicināja Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas dome un SIA “Rīgas meži”. Kopā ar Latvijas pilsētu un novadu vadītājiem rododendrus stādīja arī Vispārējo Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoru – Latvijas Nacionālā kultūras centra un Valsts izglītības satura centra – pārstāvji.

Pašvaldības katra savu rododendru iestādīja atbilstoši novada vai pilsētas atrašanās vietai kultūrvēsturiskajos novados – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Rīgā. Katra pašvaldība par iestādīto košumkrūmu saņēma arī sertifikātu, un pie katra no tiem tiks izvietota attiecīga informatīva plāksne.

Pasākuma laikā notika ekskursija pa Mežaparka Lielās estrādes teritoriju, lai novērtētu līdz šim paveikto jaunās estrādes būvniecībā.

Uz augšu