Esam iekļuvuši konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” otrajā kārtā

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” pirmā kārta ir noslēgusies. Otrajai kārtai nominētas 25 pašvaldības – piecas no katra plānošanas reģiona.

Latgales plānošanas reģionā: Ludzas, Ciblas, Preiļu, Līvānu novadi un Daugavpils pilsēta.

Konkursa pirmā kārta noslēdzās 4. novembrī – līdz ar iedzīvotāju balsojumu, kurā ikviens iedzīvotājs varēja novērtēt pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem un nobalsot par savu ģimenei draudzīgāko pašvaldību. Tāpat konkursa pirmajā kārtā tika vērtēti arī pašvaldību administratīvie dati (pašvaldību atbalsts ģimenēm ar bērniem 2019. gadā), kā arī dzimstības dati un pašvaldību iesaistīšanās konkursa informatīvajā kampaņā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Valsts reģionālās attīstības aģentūra pateicas visiem balsotājiem par aktivitāti, kā arī pašvaldībām par līdzdalību  konkursa informatīvajā kampaņā!

Konkursa otrajā kārtā konkursa vērtēšanas komisija iepazīsies ar katras pašvaldības konkursa pirmās kārtas vērtēšanas rezultātiem. Tiks izvērtēta arī papildu sniegtā informācija par katras pašvaldības nodrošinātajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem, tiks ņemti vērā balsojuma ietvaros iedzīvotāju sniegtie komentāri.

Provizoriski laika posmā no 25. novembra līdz 5. decembrim ir plānota konkursa trešā kārta, kurā konkursa vērtēšanas komisija klātienē apmeklēs divas pašvaldības ar augstāko punktu skaitu katrā plānošanas reģionā pēc otrās kārtas rezultātiem.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 16. decembrī svinīgajā pasākumā. Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” rezultātā tiks noteiktas piecas ģimenēm draudzīgākās pašvaldības – pa vienai katrā no plānošanas reģioniem. Tās saņems naudas balvu 15 000 EUR apmērā. Tiks noteikta arī “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019”, kas iegūs naudas balvu 25 000 EUR apmērā. Komisija var noteikt papildu nominācijas kādā no pakalpojumu grupām, kas tiek vērtētas konkursa ietvaros. Papildus naudas balvas nominācijās paredzētas vismaz 15 000 EUR apmērā. Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.

Vairāk informācijas par konkursu: www.vietagimenei.lv.

Publicēšanai sagatavojusi Ērika Bondarenko,

Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste