Gaidām Ziemassvētkus!

Pamazām tuvojamies Ziemassvētkiem. Īpaši mīļi šie svētki ir bērniem. Abās Ciblas novada pirmsskolas izglītības iestādēs valda īpaša noskaņa.

Ciblas bērnudārzā decembris ir Labestības mēnesis. Adventa noskaņai ik pirmdienas rītu plkst. 9.00 svinīgi tiek iedegta kārtējā svecīte Adventa vainagā, ir organizētas kopīgas radošās darbnīcas – rotājumu gatavošana un piparkūku cepšana, tiek veidota radošo darbu izstāde „Eglīte un Sniegavīrs”. 17. decembrī dārziņā būs Ludzas mūzikas pamatskolas audzēkņu koncerts „Mūzikas rūķīšu parāde”. Bet 20. decembrī abu grupiņu bērni pulcēsies, lai sagaidītu Ziemassvētku vecīti.

Blontu PII Ziemassvētku gaidās

Ziemassvētkus gaida arī Blontu dārziņā. Tas redzams jau tā teritorijā, kur iestādes darbinieki un bērnu vecāki ir izveidojuši tematiskus dekorus no koka detaļām un egļu zariem. Ceturtdienas, 12.decembra, pievakarē dārziņa audzēkņi ar pedagogiem piedalīsies Blontu pagasta egles iedegšanā. Svētku gaidīšanas kulminācija būs nākamnedēļ – 16. un 19. decembrī, kad visu četru grupiņu bērni svētku eglītes sarīkojumā deklamēs dzejoļus, ies rotaļās un gaidīs dāvanas.

Pirmsskolas vecuma bērniem, kuri neapmeklē bērnudārzu un kuru dzīvesvieta ir deklarēta Ciblas novada, katrā pagastā tiek rīkotas Ziemassvētku eglītes. Plašāka informācija par šiem bērnu svētkiem pieejama pagastu pārvaldēs.

Blontu Tautas namā – 23. decembrī plkst. 12:00.

Pušmucovas Tautas namā mājās augošos mazuļus Ziemassvētku vecītis un viņa draugi gaidīs 20. decembrī plkst. 15:00.

Blontos un Pušmucovā bērniņus ar uzvedumu „Mēnestiņa stāsti” priecēs Pušmucovas pamatskolas 1. – 6.kl. teātra pulciņa dalībnieki. Anitas Grīnieces ludziņu iestudējusi Elvīra Rimicāne (kostīmi, muzikālais noformējums), izrādē skanēs Ināras Dovgiallo dziesmas un rotaļas, pasākumu koordinē Inta Domarka.

Zvirgzdenes Saietu namā – 26.decembrī plkst. 11:00.

Pasākumi skolās – 20. decembrī

Ciblas vidusskolā: 1.-6. kl. skolēniem: pl.9.00 – klases stunda, pl.10.30 – Ziemassvētku pasākums „Pie eglītes”, pl.12.30 – autobusi uz mājām. 7.-12. kl. skolēniem: pl.15.00 – klases stunda, pl.16.00 – Ziemassvētku Masku diskoballe, pl.21.00 – autobusi uz mājām.

Pušmucovas pamatskolā: 8:45 – 10:30 — klases stunda, pusdienas. 10:30 – 12:00  — A. Grīnieces ludziņa „Mēnestiņa stāsti” Pušmucovas Tautas namā. 12:00 — autobuss uz mājām.  

Ezersalas speciālajā pamatskolā: 19. decembrī – ciemošanās pie Ziemassvētku vecīša Rēzeknē Festivāla parkā un boulinga spēle Boulinga centrā. 20. decembrī – spēles un rotaļas kopā ar rūķiem un dāvanu saņemšana.

Dome piešķir naudu dāvanām

27. novembrī notikušajā Ciblas novada pašvaldības domes sēdē tika nolemts piešķirt naudas līdzekļus 2019. gada Ziemassvētku dāvanu iegādei. Četrām iedzīvotāju kategorijām tiks pasniegtas dāvanas 5 eiro vērtībā: pirmsskolas vecuma bērniem, visiem pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņiem, vientuļajiem pensionāriem un personām ar 1. grupas invaliditāti.

Sagatavojusi Ērika Bondarenko, Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Uz augšu