Konkursā balvu saņēma arī Ciblas novada pašvaldība

Noslēdzies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras rīkotais konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019”.  2019. gada 16. decembrī svinīgā pasākumā Latvijas Mākslas akadēmijā paziņoti konkursa rezultāti. Galveno balvu un titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019” ieguvusi Līvānu novada pašvaldība, savukārt titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” plānošanas reģionu pašvaldību grupā ieguvušas Ludzas, Iecavas, Grobiņas, Ādažu un Smiltenes novadu pašvaldības.

Konkursā tika vērtētas visas Latvijas pašvaldības, to salīdzināšanai tika ņemta vērā gan pieejamā informācija par pašvaldībām, gan to iesniegtā informācija – statistikas dati, demogrāfiskie rādītāji, pakalpojumu skaits un atbalsts, ko pašvaldības sniedz ģimenēm ar bērniem, kā arī iedzīvotāju balsojuma rezultāti, kuri atspoguļoja arī balsotāju viedokli par pašvaldībām.

Otrajā kārtā tika 25 pašvaldības – starp tām arī Ciblas novada pašvaldība, trešajā kārtā – 10 pašvaldības. Tās konkursa vērtēšanas komisija apmeklēja klātienē, lai personīgi pārliecinātos par pašvaldību rūpēm par ģimenēm ar bērniem.

Konkursa noslēguma pasākumā tika pasniegtas naudas balvas: Līvānu novada pašvaldībai – 25 000 EUR, uzvarētājas plānošanas reģionu grupā – pa 15 000 EUR ieguva. Piešķirtas arī vairākas citas nominācijas un balvas, tajā skaitā konkursa atbalstītāju balvas.

Ciblas novada pašvaldība ieguva bērnu rotaļu laukumu izgatavotāja SIA “Jūrmalas Mežaparki” dāvanu – atsperšūpoles. Mūsu pašvaldības Sociālā dienesta speciālisti un dažu ģimeņu pārstāvji piedalījās apbalvošanas ceremonijā. SIA „Jūrmalas Mežaparki” pasniedza apliecinājumu par simpātiju balvas piešķiršanu un deva iespēju izvēlēties atsperšūpoles no uzņēmuma kataloga. Pašvaldībā tiks lemts, kur un kādas šūpoles uzstādīt.

Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.

Pasākuma ierakstu varēs skatīties TV24 25. decembrī plkst. 17:00, kā arī 26. decembrī plkst. 22:30 un 28. decembrī plkst. 12:00.

Sagatavojusi Ērika Bondarenko, Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Uz augšu