Projekta „Latvijas skolas soma” aktivitātes Ciblas vidusskolā. 2019./2020. m.g. pirmais semestris.

08.10.2019. “Pa grāfa Borha takām” Varakļānos.

8. oktobrī Ciblas vidusskolas 7. un 8. klases skolēni devās mācību vizītē uz Varakļāniem, jo ar akcijas “Skolas soma” atbalstu bija iespēja piedalīties muzejpedagoģiskajā programmā “Pa grāfa Borha takām.”

Vispirms muzeja darbinieks Artūrs iepazīstināja ar Varakļānu pils vēsturi un izrādīja visas pils telpas. Bērniem vajadzēja nokāpt spocīgajā pils pagrabā un atrast tur ieroci – loku un bultas, lai varētu doties tālāk. Visi tika pie skrejriteņiem, un tālāk ceļš veda uz Varakļānu pilsētas centru – grāfu Borhu apaļo baznīcu, kur bērni uzzināja dažādus interesantus faktus par Borhu dzimtu. Pēc tam skolēni nokļuva pie Varakļānu pilsētas ģerboņa – lapsas, izbrauca velolabirintu un izbaudīja pilsētas laukuma skaistumu, vērojot strūklakas. Ceļš veda atpakaļ uz pili, kur skolēni sadalījās 2 komandās. Viena komanda mācījās loka šaušanu, bet otra iejutās atraktīvos pasaku tēlos, pēc tam komandas mainījās. Pēc sportiskajām aktivitātēm muzeja darbiniece Ilze aizveda visus uz pašu romantiskāko parka vietu – pie Mīlestības akmens, kur bērni uzzināja leģendu par grāfa Borha skaisto meitu Jadvigu. Pirms došanās mājās bērni dalījās izjūtās par dienas aktivitātēm, baudot aromātisku tēju.

    Skolotāja Daina Purina

31.10.2019. muzikālā apvienība “Shape of Music” Ciblas vidusskolā

31. oktobrī Ciblas vidusskolas 7. – 12. kl. skolēniem inovatīvā jaunrades muzikālā apvienībaShape of Music” no Rīgas piedāvāja oriģinālu iespēju – gan dzirdēt, gan redzēt, gan paspēlēt, gan tuvāk iepazīt četrus klasiskos stīgu mūzikas instrumentus: vijoli, altu, čellu un kontrabasu. Koncertā uzstājās jaunas un atraktīvas mākslinieces: Lelde Zaržecka (vijole), Inese Fedorovska (vijole, alts) un Arta Abaroniņa (čells, kontrabass). Pasākums notika ar projekta „Latvijas skolas soma” atbalstu.

                Dažas atziņas pēc pasākuma:

Koncerts bija ļoti skaists. Patika, ka mākslinieces bija atraktīvas, mācēja ieinteresēt.

Pasākums nebija arī vienveidīgs, jo tika ietverti dažādu mūzikas stilu skaņdarbi.

Tika dota iespēja ne tikai klausīties, bet arī pašiem pamēģināt, kā skan instrumenti.

Skolotāja Silvija Donska

“Mīļdziesmiņa” Latgales vēstniecībā “GORS” 04.11.2019.

4. novembrī, pateicoties programmas „Latvijas skolas soma” atbalstam, Ciblas vidusskolas 1. – 6. klašu skolēniem tika organizēts brauciens uz koncertprogrammu bērniem “Mīļdziesmiņa”, kas notika Latgales Vēstniecībā GORS.

Koncertā tika izdziedātas un izspēlētas latviešu tautasdziesmas, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Renāra Kaupera, Valta Pūces dziesmas. Koncertu vadīja stāstniece Karīna Bērziņa.

Tā kopīgi ar māksliniekiem – Aiju Andrejevu, Martu Kristiānu Kalniņu, Goran Gora tika dziedāts par saulīti, par brālīti, māsiņu un zilo putniņu, par vilciņu, par zaķīšiem pirtiņā. Par raibo pasauli, kurā katram sava vieta. Vislielāko sajūsmu no klausītājiem mākslinieki saņēma par Renāra Kaupera dziesmu “Joka pēc alfabēts.”

Koncerta laikā skolēni ne tikai klausījās dziesmiņas un dziedāja līdzi, bet skatījās arī pazīstamās latviešu multfilmas, kuras bija redzamas uz lielā ekrāna.

Koncerts bija jauks, dziesmas jautras un pazīstamas. Ļoti patika māsiņa Aija, kas spēlēja flautu. 

Skolotāja Inese Boļševiča

Uz augšu