Projekta „Latvijas skolas soma” aktivitātes Pušmucovas pamatskolā. 2019./2020. m.g. pirmais semestris.

3. novembrī, pateicoties projekta „Latvijas skolas soma” atbalstam, Pušmucovas pamatskolas 6. – 9. klašu skolēni brauca uz Latgales vēstniecību GORS, lai pirmoreiz skatītos Ādolfa Adāna baletu „Žizele” (libretu uzrakstīja Teofils Gotjē).

03.11.2019. balets “Žizele” Latgales vēstniecībā “GORS”.

Tas ir viens no pirmajiem lielajiem romantisma baletiem un viens no retajiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Uz lauku ciemata idilles fona risinās stāsts par naivās meitenes Žizeles pirmo iemīlēšanos – viņas nodotā mīlestība, kam seko ārprāts un nāve, baisi skaistā pēcnāves pasaule ar daiļajām vilām – mirušo jaunavu gariem, kas naktīs vīriešiem liek dejot līdz nāvei, un mīlestība, kas tomēr spēj uzveikt nāves nolemtību. 

Skolēni varēja izbaudīt, kā bez vārdiem, izmantojot kustību, žestus, mīmiku un mūziku, var izrādīt izjūtas un darbību. Dejotāju un aktieru sejas izteiksmes meistarīgi atklāja savu varoņu ciešanas un sāpes. Skatītājus fascinēja arī baletdejotāju izteiksmīgie, skaistie tērpi.

Balets skolēniem likās interesants un iespaidīgs.

Skolotāja Aija Katkeviča

29.11.2019. pušmucovieši Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē.

2019. gada 29. novembrī Pušmucovas pamatskolas 1.-4. klašu skolēni piedalījās radošajās darbnīcās Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē.

„Māla pikuča piedzīvojumos” skolēni daudz ko uzzināja par Latgales bagātību – mālu, iepazinās ar senvārdiem, praktiski veidoja māla bļodiņas. Māla mākslas centrā pasākuma dalībnieki apskatīja ekspozīciju, vēroja meistardarbus, iepazinās ar Latgales kultūras mantojumu – keramiku.

„Kā top maize” skolēni izpētīja procesu no grauda līdz maizes kukulītim gan senos laikos, gan mūsdienās, iepazina vēsturiskos darba rīkus. Pasākuma noslēgumā visi cienājās ar maizi un tēju. Garšoja brīnišķīgi!

            Pēc radošajām darbnīcām skolēni devās nelielā ekskursijā pa Rēzekni.

Skolotājas Ilona Malaka un Ināra Dovgiallo

Uz augšu