Ciblas novadā – 183 paraksti par likumu grozījumu nodošanu tautas nobalsošanai

Visā Latvijā laikā no 16. janvāra līdz 14. februārim par grozījumu pašvaldību vēlēšanu likumā nodošanu tautas nobalsošanai parakstījušies 6036 jeb 0,39% vēlētāju, bet par grozījumu likumā “Par pašvaldībām” – 5987 jeb 0,39% vēlētāju. Tas ir aptuveni 4% no tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamā parakstītāju skaita. Tādējādi apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

CVK publicētā informācija liecina, ka Ciblas novadā ir sasniegts valstī visaugstākā balsotāju aktivitāte. Ciblas novadā ir reģistrēts 2081 balsstiesīgais pilsonis. Kopā savākti 183 paraksti – 8,79% no balsstiesīgajiem novada iedzīvotājiem.

Salīdzinājumam: Ludzas novadā ar 9968 balsstiesīgajiem savākti 10 paraksti jeb 0,10%, Kārsavas nov. ar 4475 balsstiesīgiem pilsoņiem – 98 (97) jeb 2,19%, Zilupes nov. ar 2176 balsstiesīgiem pilsoņiem – 28 (27) paraksti jeb 1,24%.

22. februārī stājās spēkā grozījumi pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā. Līdz ar to domes atlaišanas gadījumā:

* ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu;

* ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši no 9 līdz 24 mēnešiem, jauno domi ievēlē uz atlaistās domes atlikušo pilnvaru termiņu un vēl uz 4 gadu pilnvaru termiņu, ko paredz likums;

 * ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši ne vairāk kā 9 mēneši, tās atlikušajā darbības termiņā līdz kārtējām vēlēšanām ieceļ pagaidu administrāciju.

Sagatavojusi Ērika Bondarenko,

Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Uz augšu