Lielajā Ludzas ezerā tiks ielaisti 10 000 līdaku mazuļi

Zemkopības ministrija informē, ka 24. un 25. martā Zivju fonda padomes neklātienes sēdē, izmantojot elektronisko saziņu, tika izskatīti pasākumam “Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana” 2020. gada 1. kārtā iesniegtie 72 projekti. Pasākuma kārtai izsludinātais Zivju fonda finansējums ir 270 000 eiro.

Zivju fonda atbalstam pilnā vai daļējā apmērā kvalificējās 62 iesniegtie projekti.

Ņemot vērā pasākuma kārtai izsludināto ierobežoto finansējuma apmēru, Zivju fonda padome no pasākumam pieejamajiem līdzekļiem atbalstīja 53 projektus, kuriem tika piešķirts finansējums 292 tūkstoši eiro.

Ciblas novada pašvaldības projektam „Lielā Ludzas ezera zivju resursu papildināšana” piešķirts daļējs finansējums no Zivju fonda 2746,10 EUR
apmērā, lai nodrošinātu 10 000 līdaku mazuļu ielaišanu Lielajā Ludzas
ezerā. Attīstības nodaļas vadītāja Svetlana RIMŠA skaidro:

– Pašvaldība bija plānojusi ielaist 10 tūkst. līdaku un 10 tūkst. zandartu mazuļu.
Zivju fonda padome nolēma piešķirt finansējumu, kas nodrošinātu 10 000 līdaku mazuļu ar vidējo svaru 1-30 g ielaišanu Lielajā Ludzas ezerā. Lēmums atbalstīt tikai vienas zivju sugas ielaišanu publiskajā ūdenstilpē pieņemts saskaņā ar institūta „BIOR” atzinumu, ka divu plēsīgu zivju sugu – līdaku un zandartu – vienlaicīga ielaišana šajā ezerā nebūtu ieteicama.

Ciblas novada pašvaldības līdzfinansējuma summa projektā – 339,40 EUR.

Sagatavojusi Ērika Bondarenko, Ciblas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Uz augšu