Novada izglītības iestādēs savākti 2000 kg makulatūras

Noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019./2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 1000 tūkstoši bērnu no 407 izglītības iestādēm kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas 79 kg makulatūras.

Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 63 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 113,286 tonnas makulatūras. No Latgales reģiona vislielākie sasniegumi makulatūras vākšanā ir Rēzeknes pilsētai un novadam, konkursā piedalījās 17 mācību iestādes. Savācot vidēji katrs pa 220 kg makulatūras, Balvu novada Bērzpils vidusskolas skolēni ir čaklākie makulatūras vācēji Latgalē, un izcīnīja 2. vietu valsts mērogā pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu iestādes audzēkni.

Ciblas novadā makulatūras vākšanas konkursā piedalījās Pušmucovas pamatskolas un Ciblas pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi. Viņu veikums:

Pušmucovas psk. savākti 1400 kg (uz vienu skolēnu tie ir 31.11 kg)

Ciblas PII – 600 kg (uz vienu audzēkni – 20 kg).

Katra skola, kas piedalījās konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg jauna papīra, sazinoties personīgi ar makulatūras izvešanas sadarbības partneriem.

Uz augšu