„Olūti” ar jāņubērniem ielīgoja Nūraugu pļavās

Esam nosvinējuši skaistākos svētkus – Jāņus!

Saglabājot senas tautas tradīcijas saulgriežu dienā jau otru gadu Pušmucovas etnogrāfiskais ansamblis „Olūti” kopā ar visiem jāņubērniem, kas piepulcējās klāt, devās uz skaistāko vietu Pušmucovas pagastā – uz  Nūraugu kalnu, lai paņemtu no pļavām spēku un enerģiju, savāktu ārstnieciskās tējas, izdziedātu  kopā līgo dziesmas un sapītu sev skaistos trejdeviņu  ziedu vainagus no populārākajām jāņuzālēm. Vainagos tika iepītas madaras, pīpenes, ķimenes, āboliņš, jānīši, pelašķi, asinszāle, pētrepogas, vībotnes, dzirkstelītes, amoliņš u.c. Šajā Zāļu dienā visiem augiem piemīt īpašs spēks, tāpēc savāktās jāņuzāles nes auglību un svētību, nodrošina veselību un labklājību. Gandrīz katrs jāņubērns atrada savu jāņuzāli, ko labi pazīst, un prata pārējiem pastāstīt par šo augu un viņa ārstnieciskajām īpašībām.

Pēc labi padarīta darba koku paēnā, visi kopā arī atpūtāmies, „Olūtu” vadītāja Ināra uzsāka līgo dziesmu, Ilga izstāstīja sen piemirstu teiku par Nūraugiem, puiši stāstīja anekdotes, bet bērni – tie ir ņiprāki – paspēja vēl paskriet pļavās un salasīt meža zemenes.

Lai uzkrātā enerģija no dabas dod spēku visa gada garumā!

Inta Domarka,

Pušmucovas TN vadītāja

Uz augšu