Rikšotāju zirgu sacensībās uzvar Sandra Soikāne ar Victory Boy T.G.

Svētdien, 19. jūlijā, Pušmucovā notika Rikšotāju zirgu sacensības „Ciblas novada kauss 2020”. Bija vērojama ļoti liela interese par šo skaisto pasākumu – bija gan vairāk sportistu, gan vairāk skatītāju kā iepriekšējos gadus.

Notika 7 braucieni, katrā piedalījās 3 – 4 rikšotāji. Pieci rezultatīvākie braucēji iekļuva finālā. Un tā par godalgām sacentās piecu sieviešu vadīti strauji rumaki. Finālā piedalījās: Sandra Soikāne no Ciblas novada, Evelīna Koleda no Krāslavas novada; Inese Berga no Gulbenes novada; Tatjana Avdejonoka no Dagdas novada; Rudīte Zelča no Viļakas novada.

Uz starta izgāja kopumā 23 rikšotāji. Tos vadīja pieredzējuši un arī gados jauni braucēji no dažādiem Latvijas novadiem – kopumā 11 sportisti. Daži piedalījās vairākos braucienos – ar 2 vai pat 3 zirgiem. Konkurence bija visai sīva. Notika 7 braucieni. Pieci rezultatīvākie braucēji iekļuva finālā. Un šoreiz par godalgām sacentās tikai sieviešu vadīti strauji rumaki.

Finālā piedalījās: Sandra Soikāne no Ciblas novada, Evelīna Koleda no Krāslavas novada; Inese Berga no Gulbenes novada; Tatjana Avdejonoka no Dagdas novada; Rudīte Zelča no Viļakas novada.

Godalgas saņēma: par 3. vietu – Tatjana ar Leopardas (laika rezultāts – 2.28.15); par 2. vietu – Evelīna ar Delot Tooma (laika rezultāts – 2.27.86); par 1. vietu – Sandra ar Victory Boy T.G (laika rezultāts – 2.26.84).

Inese Ruskule, sacensību rīkotāja, šādi komentē: – Par sacensībām kopumā varu pateikt visu to labāko. Laikā apstākļi bija ideāli, uzrādītie laika rezultāti paliek arī arvien labāki. Skatītāju vēl tik daudz neesmu redzējusi kopš 2005. gada. Sacensību dalībnieki bija ļoti disciplinēti, un tas nodrošināja raitu pasākuma gaitu. Paldies, protams, atbalstītājiem un Jāņa Kazinīka ģimenei. Ciblas novada iedzīvotāji var būt lepni, ka jau trešo gadu pēc kārtas Ciblas novada kauss paliek Ciblas novadā. Paldies par to Sandrai! Apzināsimies, ka tas nav viegli, jo pirms sacensībām ir jārisina daudzi organizatoriskie jautājumi, kā arī jāpiedalās siena vākšanas darbos.

Arī skatītājiem ļoti patika sacensības. Un tie, kas regulāri seko rikšotāju braucieniem, apzinās, cik liels „melnais” darbs paveikts – jāuztur zirgi un sporta inventārs ikdienā, jātrenējas, jāsagatavo laukums sacensībām… Antons Lubāns no Blontu pagasta iesaka organizatoriem nākamajās sacensībās dot iespēju līdzjutējiem atbalstīt šo sporta veidu ar brīvprātīgiem ziedojumiem.

Godalgoto vietu ieguvēji.

Fotogrāfiju autore – Ērika Bondarenko

Uz augšu