16.jūlijā pieminam Mozuļu kaujā kritušos leģionārus

16. jūlijā Līdumnieku pagastā notika1944. gada jūlijā Mozuļu kaujā kritušo latviešu leģionāru piemiņas pasākums, ko katru gadu šajā datumā rīko biedrības „Daugavas vanagi Latvijā” Rēzeknes nodaļa.

Līdumnieku pagastā ir uzstādīts Baltais krusts ar piemiņas plāksni. Svinīgajā pasākumā plīvo sarkanbaltsarkanais karogs, goda sardzē pie krusta stāv robežsargi, skan Latvijas valsts himna, svinīgas uzrunas un patriotiskas dziesmas. Arī šogad tās izpildīja „Daugavas Vanagu Latvijā” Rēzeknes ansamblis un Valda Nagļa vadītais Līdumnieku ansamblis.

Mozuļu kaujā kritušo karavīru piemiņas pasākumā piedalījās Ciblas novada pašvaldības un pagasta pārvaldes pārstāvji.

Pa Zilupes ūdeņiem uz Krieviju, kur krituši pulkvežleitnanta Aperāna vadītie vīri, tika nosūtīti vainagi un ziedi.

Foto: Sandra Beļavska, Ciblas TN