Līdumnieku pagastā augustā tiks filmēta poļu režisora mākslas filma

Studija “Tasse Film” ir uzsākusi sagatavošanās darbus pie poļu režisora Voiceka Smaržovska (Wojciech Smarzowski) mākslas filmas „Kāzas 2” (Wesele 2), kas tiek veidota sadarbībā ar Polijas filmu studija “Studio Metrage”. Par to Ciblas novada pašvaldību informē SIA “TASSE FILM” izpildproducente Antra Gaile.

Topošā filma “Kāzas 2” daļēji tiks filmēta Latvijā l. No 4. līdz 15. augustam plānots filmēt Ciblas novadā. Par filmēšanas vietu izvēlētas mājas “Mivriniki ” Līdumnieku pagastā. Filmēšana ir saskaņota ar mājas un apkārtējiem zemes īpašniekiem.

No 2. augusta notiks masīvi sagatavošanās un filmēšanas darbi, kuras ietvaros tiks izmantota filmēšanai paredzēta tehnika, gaismu pacēlāji, aktieru grima un kostīmu treileri, gaismu objekti, spēles automašīnas. Filmēšanas grupas transporta vienības sastāda ap 45 vienībām.

No 31. jūlija līdz 3. augustam filmēšanas darbi poļu vēsturiskajai spēlfilmai “Kāzas II” notiks Tukumā.

Filmu studijas “Tasse Film” producente un īpašniece Aija Bērziņa ir veidojusi vairākas starptautiski atzītas filmas, piemēram, Renāra Vimbas “Es esmu šeit”, kas saņēma balvu “Kristāla lācis” Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā 2016. gadā, kā arī Jura Kursieša “Oļegs”, kas 2019. gadā tika pirmizrādīta Kannu kino festivālā un saņēma labākās spēlfilma balvu Latvijas Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2019 pasniegšanas ceremonijā. Filmu studija “Tasse Film” veido augstas kvalitātes Latvijas un Eiropas filmas plaša mēroga auditorijai, kas ir ne tikai izklaidējoša rakstura, bet arī runā par sabiedrībā nozīmīgām tēmām.

Režisors Voiceks Smaržovskis (Wojciech Smarzowski) ir viens no zināmākajiem poļu režisoriem, kurš savās filmās aktualizē tēmas Polijas un visas pasaules kontekstā. Viņš ir saņēmis neskaitāmas balvas filmu festivālos Polijā un pasaulē.

Filmā “Kāzas 2” režisors Wojciech Smarzowski risināt tādas mūsdienās aktuālas tēmas kā tolerances trūkumu, neiecietību pret citādo un vēstures apzināšanās nepieciešamību un ar to saistīto traumu pārvērtēšanu. Šīs būtiskās tēmas tiek risināts ar mūsdienīga stāsta palīdzību par poļu ģimeni, kura filmas laikā piedzīvo svarīgu notikumu – kāzas. Uz šī notikuma fona mēs sekojam vienas konkrētas ģimenes attiecībām un liktenim. Tas ir bagātīgs stāsts ar dinamisku sižetu, kur ir gan mīlestība, gan greizsirdība, gan finanšu mahinācijas un pat šantāža. Filmas gaitā atklājas ģimenes vēsturisko notikumu slānis, kurā mūs ieved vectēvs Antoni, jeb jaunībā – Anteks. Viņš ir skatītāju saite ar pagātni, dzīvā atmiņa, kas mūs ieved 40-to gadu notikumu virpulī. Laika robežas tiek nojauktas, un filmas sākuma komiskais tonis arvien vairāk pārvēršas biedējošā groteskā, kuras absurdums piespiež aizdomāties par cilvēcisko vērtību nozīmi. Režisors provocē skatītāju, padarot situāciju arvien trakāku un absurdāku, tādejādi iedarbojoties uz auditoriju jau pavisam citā līmenī.

Latvijas kino nozarei šī būs iespēja piedalīties augsta līmeņa projektā ar labi zināmu un apbalvotu režisoru. Latvijas puses ieguldījums ir ļoti nozīmīgs, jo no mūsu puses projektā tiks iesaistīta ļoti liela mākslinieku komanda. Par filmas mākslinieku no Latvijas puses ir izvēlēts Mārtiņš Straupe, kas strādājis pie tādām filmām kā “1906”, “Nakts Mantinieki” u.c.

Teksts publicēšanai sagatavots pēc SIA “TASSE FILM” sniegtās informācijas

Fotogrāfiju autors: Marcin Szpak

Uz augšu