Oktobra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

Oktobra varenais notikums Latgales vēstniecībā GORS būs pasaulslavenās operdziedātājas Elīnas Garančas solokoncerts, tāpat ļoti tiek gaidīts piektais Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, kurā skanēs īpaši gatavotas programmas ar ērģelnieces Ivetas Apkalnas, maestro Raimonda Paula, aktiera Gundara Āboliņa, ērģelnieka un pianista Valentīna Fjodorova un arfistes Jūlijas Kristīnes Lukanas no Austrijas, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu kora un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra piedalīšanos. Oktobrī gaidām arī Latvijas Nacionālā teātra viesizrādi, grupu “Carnival Youth” un “Baritoni” koncertus, kā arī deju studijas “Buras” izrādi, Latvijas Radio bigbenda un džeza trio “Vein” viesošanos un režisores Ilzes Burkovskas-Jacobsen dokumentālās animācijas filmas “Mans mīļākais karš” seansu Rēzeknē.

OKTOBRIS 2020

“Dzīves auduma materializācija“. Daiņa Gudovska stikla materiāla un akvareļglezniecības izstāde

Līdz 1. novembrim, GORS Mākslas galerija, bezmaksas, GORS

Daiņa Gudovska ekspresīvie un piesātinātie darbi demonstrē lielisku telpiskas kompozīcijas izjūtu un veidošanas prasmi. Personālizstāde “Dzīves auduma materializācija” ir kontrastējoša pretstāvēšana, rotaļīga saruna, papildinošs dialogs vai mierīga vienošanās. Mākslinieka un pedagoga rokraksts izstādē nolasāms stiklā un akvareļglezniecībā.

“Reinas zemes iedvesmotie“. Aurēlija Šimkus un Rēzeknes kamerorķestris

No 2. oktobra pārcelts uz 4. decembri

“Slaktiņa dievs“. Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde

Ceturtdiena, 8. oktobris 18.00, Lielā zāle 8,00–12,00 €, GORS

Divu situētu ģimeņu starpā izceļas konflikts. Taisnības meklējumos ģimenes apmaldās pārliecībā, kā audzināt bērnus, kas ir ģimene un kāda ir pati pasaules kārtība. Šis būs stāsts par vecākiem, par to cik ļoti visi gribam būt civilizēti, un, protams, mums katram vienmēr būs sava taisnība. Lomās: Jānis Āmanis, Inga Misāne-Grasberga, Evija Krūze un Mārtiņš Egliens. Režisore Daiga Kažociņa.

Grupa “Carnival Youth“. Latviešu kinomūzikas programma “Naivais ku-kū“

Sestdiena, 10. oktobris 18.00, Lielā zāle 15,00–20,00 €, GORS

Latviešu kinomūzikas programmā “Naivais ku-kū” grupa “Carnival Youth” spēlēs dziesmas no latviešu kino filmām. “Dzeguzes balss”, “Rītprūsija”, “Skauģa dziesma” un virkne citu klasikas un nupat pirmizrādīto filmu skaņu celiņu spožāko pērļu.

Aleksandrs Ivanovs un grupa “Rondo“. Grupas 35 gadu jubilejas koncerts

No 11. oktobra pārcelts uz 2021. gada pavasari!

Operdziedātājas Elīnas Garančas solokoncerts

Otrdiena, 13. oktobris 17.30 un 20.00, Lielā zāle 30,00–60,00 €, GORS

Nepieciešama biļešu maiņa!

Mecosoprāns Elīna Garanča ir viena no pieprasītākajām operdziedātājām pasaulē, kura ar solokoncertu pirmo reizi uzstāsies Latgales vēstniecībā GORS. Slavenās dziedātājas skatuves partneris Latvijas koncertos būs viens no pasaulē labākajiem koncertmeistariem – izcilais skotu pianists Malkolms Martino.

Dziesmu spēle “Šveiks. Toreiz un tagad“

No 16. oktobra tiks pārcelts uz 2021. gada rudeni

Grupas “Skyforger“ koncerts

Sestdiena, 17. oktobris 19.00, Lielā zāle 15,00–28,00 €

Koncerta programmā tiks iekļautas labi zināmas dziesmas no visiem grupas albumiem: “Migla rasa“, “Ķēves dēls“, “Rāmava“, “Kad Ūsiņš jāj“, “Nekas nav aizmirsts“ u.c. Koncerta pirmajā daļā pēc gada pārtraukuma uzstāsies latgaliski dziedošā “folk metal“ grupa “Green Novice“.

Grupas “Baritoni“ koncertprogramma “#KONCERTSĒRIJA“

Svētdiena, 18. oktobris 17.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €

Grupa “Baritoni” plašāku atpazīstamību guva veiksmīgi piedaloties šova “X-faktors” otrajā sezonā. Aizvadītajā gadā grupa aktīvi koncertējusi Latvijā, Vācijā un Krievijā. Koncertā tiks izpildīti gan pasaules, Latvijas hiti, gan grupas oriģināldziesmas. Koncerts pārcelts no 10. maija.

Boriss Grebenščikovs un grupa “Akvarium“. Koncertprogramma “Rasta Basta“

No 23. oktobra pārcelts uz 2021. gada 24. aprīli!

Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi 2020“

No 22. līdz 25. oktobrim

Jau piekto reizi Latgales vēstniecībā GORS notiks par tradīciju kļuvušais Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, kura mākslinieciskā vadītāja ir pasaulē pazīstamā mūziķe, ērģelniece Iveta Apkalna. Šogad festivāls svin piekto notikšanas reizi un tajā skanēs koncertprogrammas, kuras tieši festivālam gatavo pati Iveta Apkalna, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Raimonds Pauls, Gundars Āboliņš un mūziķi no Austrijas – ērģelnieks Valentīns Fjodorovs un arfiste Jūlija Kristīne Lukana.

Valentīns Fjodorovs un Jūlija Kristīne Lukana. Koncertprogramma “Ērģeles un arfa“

Ceturtdiena, 22. oktobris 18.00, Mazā zāle 15,00 €, GORS

Austrijas mūziķi, arfiste Jūlija Kristīne Lukana (Julia Christine Lukan) un ērģelnieks Valentīns Fjodorovs (Valentin Fheodoroff), koncertē kopā dažādās pasaules koncertzālēs jau piecus gadus. Unikālā duetā Johana Sebastiāna Baha, Sezāra Franka, Morisa Ravēla, Kloda Debisī un citu komponistu skaņdarbos vareno ērģeļu balsis savīsies ar trauslajām arfas skaņām.

Iveta Apkalna, Raimonds Pauls un LNSO

Sestdiena, 24. oktobris 15.00 (ģenerālmēģinājums) un 18.00, Lielā zāle 10,00–17,00 €, GORS

Maestro Raimonds Pauls un ērģelniece Iveta Apkalna pirmo reizi spēlēs kopā īpašā festivālam radītajā koncertprogrammā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kuru šoreiz diriģēs Jānis Stafeckis. Programmā Gijas Kančeli, Semjuela Bārbera un arī Raimonda Paula skaņdarbi, kurus jaunos aranžējumos un pārlikumos veidojusi komponiste Anna Veismane.

Koncertuzveduma “Ķiršu koks“ pirmizrāde

Svētdiena, 25. oktobris 16.00, Lielā zāle 15,00 €, GORS

Koncertuzveduma pamatā ir itāļu rakstnieces Andželas Noreti grāmata “Mans vectēvs bija ķiršu koks”, kas stāsta par attiecībām starp paaudzēm un mīlestību, kurai nav robežu. Tā vēsta par laimīgo bērnības zemi, kurā var kāpt ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogeli. Koncertuzvedumā skanēs dziesmas no Raimonda Paula cikla “Mazs, laimīgs zēns”. Koncerta dalībnieki – Iveta Apkalna (ērģeles), Gundars Āboliņš (stāstnieks), Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris (diriģente Anda Lipska) un citi.

Dokumentālā animācijas filma “Mans mīļākais karš“

Otrdiena, 27. oktobris 18.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS

Bērnības atmiņās balstīts dokumentāls stāsts par Latviju no 70. gadiem līdz Atmodai, no padomju režīma līdz neatkarības atjaunošanai. Filma “Mans mīļākais karš“ ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku. Režisore: Ilze Burkovska-Jacobsen.

Rokopera “Mauglis“

No 28. oktobra pārcelts uz 2021. gada 6. novembri

Deju studijas “Buras“ izrāde “Inside Out“

Ceturtdiena, 29. oktobris 18.00, Lielā zāle 6,00–8,00 €, GORS

Deju studijas “Buras” jaunākie dalībnieki (85 dejotāji) aicina uz košu, aizraujošu un krāsainu dejas uzvedumu pēc multfilmas “Inside Out” motīviem. Koncerta laikā dejotāji iedzīvosies multfilmas varoņu neparastajos tēlos – piecās galvenajās emocijās, kuras mīt cilvēku prātos.

Džeza trio “Vein“ un Latvijas Radio bigbends

Piektdiena, 30. oktobris 19.00, Lielā zāle 8,00–15,00 €, GORS

Šveicē dibinātais trio “VEIN” ir ekspresīvs džeza mūzikas ansamblis, kas iemieso džeza tradīciju stilu, vienlaikus to spēcinot ar klasiskās mūzikas pērlēm. Koncerta programmā skanēs trio “VEIN” īpašie aranžējumi Latvijas Radio bigbendam no programmām “VEIN Plays Ravel” un “Symphonic Bop”.

Grupas “Eolika“ 40 gadu jubilejas koncerts

No 31. oktobra pārcelts uz 2021. gada rudeni

Manhetenas īsfilmu festivāls

Sestdiena, 31. oktobris 15.00, Mazā zāle

Manhattan Short ir lielākais īsfilmu festivāls pasaulē un ir īpašs ar to, ka tiesneši ir paši skatītāji kinozālē – katrs skatītājs saņem anketu un balso par viņaprāt labāko īsfilmu un aktieri.

NOVEMBRIS 2020

Helēnas Svilānes-Kuzminas darbu izstādes “Sieviete un mēness” atklāšana

Ceturtdiena, 5. novembris 16.00, GORS Mākslas galerija, bezmaksas

Māksliniece Helēna Svilāne-Kuzmina (1949–2003) 70. gadu vidū pēc pārcelšanās no Rīgas uz Rēzekni kļuva par gleznošanas, kompozīcijas un koloristikas pasniedzēju Lietišķās Mākslas vidusskolā. 90. gadu beigās ieguva maģistra grādu mākslas pedagoģijā un turpināja pasniegt arī Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē. Pirmajā grupas izstādē piedalījās 1973. gadā Rīgā, taču īpaši aktīvu māksliniecisko darbību uzsāka tieši Rēzeknē. Šobrīd Helēna Svilāne-Kuzmina tiek uzskatīta par vienu no savdabīgākajām un ietekmīgākajām Latgales modernisma gleznotājām. Mākslinieces darbu izstāde GORS Mākslas galerijā skatāma no 2020. gada 2. novembra līdz 2021. gada 3. janvārim.

“Rīta un vakara dziesmas“. Raimonds Tiguls un Rīgas Doma zēnu koris

Ceturtdiena, 5. novembris 19.00, Lielā zāle 12,00–19,00 €

Komponists Raimonds Tiguls kopā ar izcilu mūziķu instrumentālo grupu un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā klausītājus priecēs ar koncertu “Rīta un vakara dziesmas” Rīgas Domā un Latvijas lielākajās koncertzālēs. Koncertos būs iekļauti gan jauni skaņdarbi, gan vairākas komponista Dziesmu svētkos jau skanējušas un tautā iemīļotas dziesmas “Lec, Saulīte” un “Dod, Dieviņi”. Pateicoties kopprojektam, minētās dziesmas pirmo reizi tiks izdotas arī ierakstā zēnu kora izpildījumā.

Latgaliešu dziesmu koncerts “Dzīšmu gruomota“

Sestdiena, 7. novembris 18.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €, GORS

Koncertā skanēs gandrīz divi desmiti tautā mīlētu un labi zināmu latgaliešu dziesmu, kā arī kāda varbūt mazāk zināma. Visas koncertā iecerētās dziesmas atrodamas šogad izdotajā dziesmu grāmatā, dažas dziesmas piedzīvos jaunu skanējumu, dažām tas būs labi zināmais un gadiem pārbaudītais, bet visu papildinās arī video par katru dziesmu, atklājot tās rašanās un skanēšanas stāstus. Koncertā “Dzīšmu gruomota” piedalīsies apvienības “Raxtu Raxti” mūziķi, Artūrs Uškāns, Guntis Rasims, Kristaps Rasims, Arnis Slobožaņins, Dainis Skutelis, Andris Baltacis, Guntra Kuzmina-Jukna un vokālā studija “Skonai”, Juris Vucāns, grupa “Latgales dāmu pops”, Juris Ostrovskis un Kārlis Kazāks.

Koncertprogramma “Mana tautasdziesma”

Otrdiena, 10. novembris 14.00, Lielā zāle 7,00–8,00 €, GORS

Latviešu tautas dziesmas dzīvo cauri laikiem un katra paaudze ienes tajās arvien jaunas vēsmas. Cik tautas dziesma var būt dzīva, mainīga un moderna, parādīs koncertprogrammas izpildītāji – grupas “Tautumeitas” soliste Asnāte Rancāne, Jēkaba Nīmaņa instrumentālā grupa (taustiņi, klarnete, trombons, tuba, sitaminstrumenti), koklētāja Laima Jansone un DJ Monsta, dziedātāji Annija Putniņa un Miks Dukurs, kā arī Siguldas deju grupas dejotāji Gunas Brižas vadībā. Koncertā varēs saklausīt, kāda nozīme tautas dziesmai atvēlēta mūziķu sirdīs un saklausīs jaunas vēsmas tās skanējumā. Programmā: latviešu tautasdziesmas oriģinālās aranžijās.

Koncertprogramma Dieva dēli. Saules meitas“

Ceturtdiena, 12. novembris 19.00, Lielā zāle 15,00–25,00

Koncertprogrammā “Dieva dēli. Saules meitas” atkal satiksies publikas iemīļotie dziedātāji Kristīne Kārkle-Kalniņa, Andris Ērglis, Anmary, Dainis Skutelis, Antra Stafecka un Rihards Lepers. Līdzīgi kā pirms vairākiem gadiem tapušajā programmā “Manas tautas dziesmas”, arī šoreiz tautas melodijas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos radīs sava aroda lietpratēji – Jānis Strazds un Kristīne Kārkle-Kalniņa. Arī pavadošais instrumentālistu sastāvs šoreiz būs vitāls un dzīvespriecīgs – Jānis Strazds (taustiņinstrumenti), Kristīne Kārkle-Kalniņa (vijole), Edgars Kārklis (dūdas, stabules, akordeons), Jānis Kalniņš (ģitāra), Valters Sprūdžs (bass), Miķelis Vīte (sitaminstrumenti), Ansis Jansons (kokle).

Baibas Sipenieces stāvizrāde “Vienreiz jau var“

Pasākums no 15. novembra tiks pārcelts uz 2021. gada vasaru! Datums tiks precizēts!

Melo-M un Dināras Rudānes koncerts “Pieci elementi

Piektdiena, 20. novembris 19.00, Lielā zāle 12,00–25,00

Grupa Melo-M ir izveidojusi jaunu koncertprogrammu “Pieci elementi“, kurā uzstāsies kopā ar dziedātāju Dināru Rudāni. Dināra Rudāne savulaik zināma kā grupas “Re:public“ fona dziedātāja un ir 2016. gada TV šova “Izklausies redzēts“ uzvarētāja. Melo-M ir Latvijas instrumentālās mūzikas grupa, kuras sastāvā pašlaik ir trīs čellisti – Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins un Jānis Pauls. Visvairāk pazīstami kā populāru mākslinieku skaņdarbu izpildītāji savā apdarē.

Koncertprogramma bērniem “Meža dziesmas”

Otrdiena, 24. novembris 14.00, Lielā zāle 8,00 €, GORS

Koncertprogrammu “Meža dziesmas“ komponists Edgars Raginskis radījis, iedvesmojoties no tēlainajiem un labestīgajiem Jāņa Baltvilka dzejoļiem bērnu auditorijai. Dzejoļu tematika veltīta dabas iepazīšanai, saudzēšanai un iemīlēšanai, kā arī dažām pilsētas dzīves ainām. Skaņdarbi paredzēti diezgan plašai vecuma grupai – klausītājiem no 4 līdz 10+ gadu vecumam. Programmā piedalās Madara Botmane (mecosoprāns), Arvīds Kazlausks (saksofoni, balss) un Rihards Plešanovs (taustiņinstrumenti, balss). Sadarbībā ar mākslinieci un dizaineri Madaru Krieviņu tapusi koncertprogrammas vizuālā identitāte, bet Madara Botmane (LMA Modes mākslas nodaļas maģistrantūras absolvente) radījusi “Meža dziesmām“ pieskaņotus tērpus.

Pianista Andreja Osokina soloprogramma “Osokins – Bēthovenam“

Piektdiena, 27. novembris 18.00, Lielā zāle 12,00–15,00 €, GORS

Būt par vēstnesi sava iemīļotā komponista mūzikai. Šo godu Ludviga van Bēthovena 250. jubilejas gadā uzņēmies viens no Latvijas talantīgākajiem pianistiem Andrejs Osokins. Koncerta programmas iedvesmas pamatā ir veltījums un fantāzija – savienojot nostalģisku, apcerīgu muzikālo pārdzīvojumu ar visbrīvāko, visstihiskāko un improvizācijai pateicīgāko mūzikas un domas formu.

Ainara Mielava jubilejas koncerts “220 VOLTI“

Sestdiena, 28. novembris 19.00, Lielā zāle 12,00–30,00 €

Koncerta pirmajā daļā Mielava dziesmas izpildīs mākslinieki, ar kuriem viņam gadu gaitā ir izveidojusies īpaša sadarbība un garīgā saskaņa – Latvijas Mūzikas akadēmijas docenta Jāņa Porieša metāla pūšamo instrumentu kvintets, Didzis Bardo un Kristīne Pāže, Līga Priede un vokālais ansamblis SCHOLA CANTORUM RĪGA Latvijas mūzikas akadēmijas rektora Guntara Prāņa vadībā. Otrajā daļā Ainars dziedās kopā ar savu pašreizējos ansambli – jaunākās paaudzes meistariem Rūdolfu Macatu, Kasparu Vizuli, Reini Ozoliņu un Rinaldu Maksimovu.

Gruzijas vīru koris “Basiani“

Svētdiena, 29. novembris 16.00, Lielā zāle 25,00 €, GORS

Vīru koris “Basiani“ tika izveidots 2000. gadā. Kora dalībnieki nāk no dažādām Gruzijas daļām. Lielākā daļa nāk no ģimenēm, kas piekopj tradicionālo dziedāšanu, piedaloties dažādos mūzikas kolektīvos kopš bērnības. Kopš dibināšanas dienas “Basiani“ aktīvi darbojas, atdzīvinot un popularizējot Gruzijas tradicionālo dziedāšanu. Kolektīvs ir izdevis vairākus albumus, kuri apkopo vairāk nekā 300 dziesmu. Mākslinieciskais vadītājs – Giorgi Donadze.

DECEMBRIS 2020

Aurēlijas Šimkus un Rēzeknes kamerorķestra koncertprogramma “Reinas zemes iedvesmotie“

Piektdiena, 4. decembris 18.00, Lielā zāle 7,00–10,00 €, GORS

Koncertprogrammas “Reinas zemes iedvesmotie” iedvesma gūta tieši tur, Reinas zemē. Koncertā skanēs šī gada jubilāru – vācu komponistu Roberta Šūmaņa, kuram svinētu 210. jubileju, un Ludviga van Bēthovena, kuru šogad godina 250. dzimšanas dienā, – skaņdarbi. Līdzās Šūmaņa 3. “Reinas” simfonijai izskanēs Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri, kurā klavieru solo atskaņos Aurēlija Šimkus, kura šobrīd studē Vācijā, Ķelnes Mūzikas augstskolā. Diriģents – Jānis Stafeckis.

Ulda Marhileviča kino un teātra mūzikas koncerts

Sestdiena, 5. decembris 18.00, Lielā zāle 15,00–28,00 €

Koncertā izskanēs izcilā latviešu komponista Ulda Marhileviča teātra un kinomūzikas skaņdarbi. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Madara Botmane un Mārcis Maņjakovs, aktieris Maksims Busels, kontrtenors Sergejs Jēgers, dziedātāji Antra Stafecka, Miks Dukurs u.c. mākslinieki. Koncertos skanēs dziesmas no izrādēm “Pārdotie smiekli”, “Klondaika”, “Tobāgo!”, “Priekules Ikars”, filmas “Rīgas gambīts” u.c.  

Koncertuzvedums “Dzeivis graidi“

Piektdiena, 11. decembris 19.00, Lielā zāle 7,00–10,00 €, GORS

Rēzeknes vīru kora “Graidi“ rosināts koncertuzvedums “Dzeivis graidi“ ar Oskara Orlova (Raibīs) klātbūtni un tekstiem, Inetas Atpiles-Juganes dziesmu vārsmām, Guntras Kuzminas-Juknas un Ilonas Rupaines mūziku un pūtēju orķestra “Rēzekne“ mūziķu grupas spēlētajām temperamentīgajām melodijām. Kora “Graidi” repertuārā ir gan latviešu klasiķu skaņdarbi, gan tautasdziesmu apdares un ārzemju komponistu darbi. Šajā koncertuzvedumā skanēs tikai latgaliešu valoda.

Marijas Naumovas Ziemassvētku programma “Gavilējiet zvaigznes“

Ceturtdiena, 17. decembris 19.00, Lielā zāle 8,00–20,00 €

Koncertā skanēs gan R. Paula, gan N. Matvejeva zināmas un pavisam nedzirdētas kompozīcijas, I. Kalniņa, J. Lūsēna, U. Marhilēviča, I. Feldmaņa dziesmas, gan dziesmas no Marijas pēdējā albuma “Uz ilūziju tilta”, kā arī jaunas orģinālkompozīcijas.Koncertā muzicēs – R. Beļēvičs (taustiņi), N. Skraucis (bass), I. Feldmanis (ģitāra), J. Kovaikovs (ģitāra), A. Buiķis (bungas) un L. Robežniece (balss).

Muzikāla izrāde “Pifa Ziemassvētki”

Svētdiena, 20. decembris 12.00, Lielā zāle 5,00–15,00

Izrādē atklāsies kā Pifs un viņa draugi gatavojas Ziemassvētkiem krusttētiņa Tontona un krustmātes Agates mājā. Izrādē skanēs daudzu paaudžu skatītāju iemīļotās komponista Ivara Vīgnera  dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera tekstiem. Lomās – Edgars Lipors, Jānis Kirmuška, Sandis Bergholds, Laila Kirmuška, Pēteris Šogolovs un Vita Baļčunaite. Iestudējumā piedalās TDA “Dzintariņš“. Iestudējuma režisors – Jānis Mūrnieks, producents Juris Millers.

Klavesīniste Ieva Saliete un dzejniece Anna Rancāne koncertprogrammā Pieskarties“

Svētdiena, 20. decembris 16.00, Mazā zāle 12,00 €, GORS

Koncertā “Pieskarties”, kas pirmo reizi izskanēja neklātienē šī gada pavasarī, klavesīnistes Ievas Salietes spēlētie Johana Sebastiāna Baha, Pētera Vaska un Riharda Dubras skaņdarbi mijas ar dzejnieces Annas Rancānes latviskajām un latgaliskajām dzejas rindām. Ideja par kopīgu programmu ar Annu radās pašai Ievai, īstenojot vēlmi koncertu spēlēt kādam klausītājam arī klātienē brīdī, kad pasākumi ar skatītājiem nevarēja notikt. Savādā gada noslēgumā mākslinieces un GORS šo “pieskaršanos” aicina piedzīvot arī klātienē.

Muzikālā izrāde bērniem “Zilais traktors”

Pirmdiena, 21. decembris 18.00, Lielā zāle 6,00–17,00

Galvenais varonis, Zilais traktors, dodas pastaigā, taču apmaldās. Tāpēc viņa jaunie draugi – Profesors, meitene Maša un zēns Petja – dodas piedzīvojumiem pilnos meklējumos. Šajā pasakā nav ļauno tēlu – bērni dejos, smiesies un priecāsies par pozitīvo piedzīvojumu. Katrā numurā ir paredzēti interaktīvi elementi, kas mazajam skatītājam ļaus izkustēties, atrodoties turpat, savā sēdvietā. Stāsta pamatā ir vienkāršs un pat vismazākajiem skatītājiem saprotams sižets, ko papildina muzikālās spēles. 

Kristīnes Balanas un “Kremerata Baltica“ koncertprogramma “Gadalaiki“

Trešdiena, 30. decembris 18.00, Lielā zāle 8,00–15,00 €, GORS

Vijolnieces Kristīnes Balanas un kamerorķestra “Kremerata Baltica”, kurus katru atsevišķi ir bijusi iespēja redzēt un dzirdēt arī Rēzeknē, bet kopā dzirdēsim pirmo reizi, atskaņotajā koncertprogrammā skanēs slavenā Antonio Vivaldi koncertu kopa “Gadalaiki”, kā arī Johana Sebasatiāna Baha, Ennio Morrikones un Nino Rotas skaņdarbi. 

Pasākumu programma var tikt papildināta un precizēta. Norāde “GORS” – pasākumi, kurus rīko SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” un uz kuriem ir spēkā GORS Kultūras vēstnieku programmas piedāvājumi.

Biļetes: Latgales vēstniecības GORS, “Biļešu Paradīze” un “Biļešu Serviss” sistēmās.

Saziņai: Latgales vēstniecība GORS Rēzekne, Pils iela 4. Tālr.: +371 64633303.

Plašāka informācija: latgalesgors.lv

Uz augšu