Purva dienas Līdumniekos

22. maijā Ciblas novadā, sadarbojoties ar Ludzas Tūrisma un informācijas centru, organizējām Purva dienu. Pirmoreiz mūsu pusē Līdumniekos  Tematisko dienu ietvaros notika Purva dienu pasākums. Lai dalībniekiem būtu lielākas izvēles iespējas, piedāvājām vairākus variantus.

R. Kaupužas zināšanas par purvu pārsteidza ikvienu!

Biotopu ekspertes Renātes Kaupužas vadībā  dažādu paaudžu cilvēki devās Klešniku purvā iepazīt augus un purva veidus. Pārsteigumi un atklājumi bija visiem! Pat saule apmirdzēja ziedošo purvu. Apguvām prasmi pārvietoties purvā pa cinīšiem, meklējām augus, vērojām tos caur lupu, ieskatījāmies teleskopā, papildinājām savas zināšanas, piedalījāmies viktorīnā, un ieguvām arī balvas. Paldies Renātei par pārdomāto, piesātināto pasākumu un visiem dalībniekiem par atsaucību!

K. Kizika vadītais pārgājiens. Vairāk fotogrāfiju: https://www.facebook.com/purvubrideji

Garākā un ekstrēmākā pārgājienā, Kristapa Kizika vadībā ar purva kurpēm kājās, devās lielākā grupa. Pārvarot negaisu un krusu, pieauga fiziskā slodze, bet rūdījās griba un izturība. Purva bridējos bija gan pieredzējuši gājēji, gan iesācēji, bet visi sasniedza Peiteļa pilskalnu, sajuta purva neparastumu, daudzveidību un vilinājumu. Paldies Kristapam par iespēju iebrist tur, kur parasti neejam!

Pēc pārgājiena pa purvu bija interesanti aplūkot arī Līdumnieku rokdarbnieču darbus.

Līdumnieku sakoptajā centrā Dagnija, Anita, Laila kopā ar bibliotekāri Santu parūpējās par nelielu informatīvu un savu darinājumu izstādi. Paldies par dalību pasākumā!

Domājams, ka purvu iepazīt dosimies arī citos gadalaikos. Pagaidām pošamies nākamajam Tematisko dienu pasākumam Pļavu dienai. Arī tur būs jaunumi un atklājumi. Sekojiet informācijai un tiekamies 26. jūnijā!

Ināra Miezīte, tūrisma speciāliste

Uz augšu